TOKİ Başkanı Bulut'tan, Sarıkamış'taki tören alanına ilişkin açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki ay-yıldız tören alanının hiç kullanılmadığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Ay Yıldız Tören alanı ile ilgili bazı haberlere ilişkin açıklama yaparak, haberlerde güncel görüntülerin kullanılmadığını söyledi.

TOKİ Başkanı Bulut'tan, Sarıkamış'taki tören alanına ilişkin açıklama
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:48
TOKİ Başkanı Bulut’tan, Sarıkamış’taki tören alanına ilişkin açıklama, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki ay-yıldız tören alanının hiç kullanılmadığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Ay Yıldız Tören alanı ile ilgili bazı haberlere ilişkin açıklama yaparak, haberlerde güncel görüntülerin kullanılmadığını söyledi.
Kars Sarıkamış'ın bölgede kışın eksi 28 derece gördüğünü ve bu hava koşullarından dolayı bozulan üretimlerin belirli periyotlarda sürdürüldüğünü belirten Bulut, şehitlerimizin anısına şükran ve bağlılıkla, hassasiyetleri ve talimatlarıyla söyledi. TOKİ'nin Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 40 bin kişilik Sarıkamış şehitlerini anma programlarının yapılacağı tören alanı inşa ettiğini anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Bulut, "Sarıkamış'ta şehitlerimiz için yaptırılan Ay-Yıldız Anıtı, doğası gereği açık ve alana girişlerinde herhangi bir engel yok, bu nedenle ziyaret amaçlı gelenler ve muhtemelen bizim gibi canlılar olabilir. O zamandan beri her yıl eksi 28 derecede yapılan bu törenler bu bölgede gerçekleşti ve bundan sonra da orada yapılmaya devam edecek. Bu bakımdan tören alanının hiç kullanılmadığı haberi gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

TOKİ'yi şehitler ve gaziler konusunda eleştirmenin 'temel bir adaletsizlik' olduğuna inanıyoruz" dedi.
Sarıkamış şehitlerinin yaşadıklarını tam anlamıyla yaşamanın mümkün olmayacağını vurgulayan Bulut, şunları söyledi:
"Ancak her yıl tören tarihlerinde Türkiye'nin dört bir yanından on binlerce insan Sarıkamış'a geliyor ve askerlerimizin şehit olduğu dağlardan tören alanına yaklaşık 10 kilometre yürüyerek törenlere katılıyor. Töreni eleştiriyorlar. Sadece gördükleri fotoğraflardan yola çıkarak anma törenlerinin yapıldığı ve şehit olarak kalanları eleştirdiğimiz, çektikleri acıları ve sıkıntıları hissetmeleri için yapılacak ilk törene davet ediyoruz. Son olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin ailelerinin her zaman yanında olduğumuzu ve emanet edilen şehitlerimizin aileleri için 5 bin 25 konut inşa ettiğimizi belirtmek isteriz. TOKİ'yi şehitler ve gaziler üzerinden eleştirmenin "temel bir adaletsizlik" olduğuna inanıyoruz. Bin 52 şehit ve gazi yakınına 1 milyar 631 milyon 215 bin lira faizsiz konut kredisi sağlayan projelerinde kota. ”
TOKİ Başkanı Bulut’tan, Sarıkamış’taki tören alanına ilişkin açıklama
TOKİ Başkanı Bulut’tan, Sarıkamış’taki tören alanına ilişkin açıklama
TOKİ Başkanı Bulut’tan, Sarıkamış’taki tören alanına ilişkin açıklama

Detaylı bir şekilde, TOKİ Başkanı Bulut’tan, Sarıkamış’taki tören alanına ilişkin açıklama başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum