Togan Demircan: "Banka promosyon anlaşmaları revize edilmeli"

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, 2 yıl önce 5 yıl önce yapılan banka promosyon anlaşmalarının kamu görevlilerine zarar verdiğini söyledi ve son günlerde gözden geçirme çağrısını yineledi. Demircan, bazı idarelerin bu konuda harekete geçmesini değerli bulduğunu belirterek, emekli memurların terfi mağduriyetinin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Togan Demircan: "Banka promosyon anlaşmaları revize edilmeli"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:41
Togan Demircan: “Banka promosyon anlaşmaları revize edilmeli”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, 2 yıl önce 5 yıl önce yapılan banka promosyon anlaşmalarının yetkililere zarar verdiğini söyledi ve son günlerde gözden geçirme çağrısını yineledi. Demircan, bazı idarelerin bu konuda harekete geçmesini değerli bulduğunu belirterek, emekli memurların terfi mağduriyetinin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.
Son günlerde kamu görevlilerinin mağdur edildiğini belirten Demokratik Sağlık Birliği Başkanı Togan Demircan, 5 yıldır banka tanıtım sözleşmelerinin revize edilmesini talep ederek, bazı idarelerin sözleşmeleri tek taraflı olarak feshettiğini, bazılarının ise sözleşmeleri tek taraflı fesh ettiğini söyledi. gündeme getirmeyi faydalı bulmuşlardır. Demircan, "Öte yandan bunlar birçok ilde yetkili sendikalar olduğu için bankaların ücret zammı sözleşmelerine taraf olan sendikaların genel müdürlüklerinin bu konuyu ele alması ve yönetimlere yapılan başvurular, üye sayılarının Türkiye'ye gelmediğini göstermiştir. kırmızı çizginiz doğru olduğu sürece etkili sendikacılıkta çok önemli değil."

"Emeklilerin mağduriyeti giderilmelidir"
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkililerine seslenen Başkan Togan Demircan, “Emeklilerimiz de bankacılık promosyon anlaşmalarının mağduru. Yani günümüzde kredi ve kredi kartı borcu olmayan yok denecek kadar az, özellikle emeklilerimiz düşük maaşlarıyla finansmanı en zor olan kesimlerden biri. Bankalar, emeklilere kredi yoluyla maaş transferine izin vermediği için maaşlarını daha yüksek promosyon tutarları olan bankalara aktaramazlar. SGK, terfi alan bankalara alt limit koymalı ve bu durumda emeklilerin mağduriyetlerini gidermelidir. Emekli terfileri yedi sekiz bin lira iken bin lira terfi ödenmesine izin vermemelidir.

"Binlerce insanın hakkını yemenize izin vermeyeceğiz"
Togan Demircan, banka promosyonlarına sessiz kalan yönetimlere de değinerek, “Sözleşmenin feshi için davalar açılmaya başlandı. Banka müdürü taklidi yaparak kendi çalışanlarınızı mağdur etmenize izin vermeyeceğiz, bu konuda sizi çok rahatsız edeceğiz. Beş yıl yedi bin liralık kendi banka promosyon anlaşmalarınızı imzaladıysanız, sorun değil. Ama konu on binlerce insanın haklarıysa, o hakkı yemenize izin vermeyeceğiz.
Promosyon anlaşması yapacak idarelere, bankalara ve birliklere de çağrıda bulunan Demircan, "Bir yıl önce banka promosyon anlaşmaları imzalamayın, promosyon anlaşmalarının süresini iki yıldan fazla tutmayın ve kur korumalı anlaşmalar imzalayın. Ek protokol anlaşmaları ile kamu çalışanlarına kredi kartları ve kmh hesapları uygulanmaktadır. Bu ek protokollere tolerans göstermeyin. Yönetimler çalışanların yanında olduğu gibi sendikalar da üyelerinin ve aday üye adaylarının yanında yer almalıdır. Yine, bir banka müdürü gibi davranmayın. Çalışanlarınıza ve yetkililerinize karşı sorumlusunuz.

Demircan sözleşme atama tepkisi
Tüm bakanlıkların imzaladıkları banka tanıtım anlaşmasını feshetmelerini ve gözden geçirmelerini istediğini söyleyen Demircan, konuşmasının sonunda şu açıklamalarda bulundu: "Yüzbinlerce çalışkan doktora 27 bin sözleşmeli doktor atanacak. kadro bekliyor, doktorlar neden sözleşmeli? Bundan sonra ne olacak? Doktorlar zaten mecburi hizmetini yapıyor. Kadro bulmanın zor olduğu yerlere atanmış deyimini samimi bulmuyoruz. sözleşmeli atama ile değil, mevcut mali ve sosyal hakların düzeltilmesi ile çözülmüştür. Personel istihdamında palyatif çözümlerin daha temel sorunları ortaya çıkaracağına inanıyoruz.
İşletmelerimizde yemek hizmetleri de oldukça zayıf. Her türlü böcek, özellikle böcek ve salyangozlar yiyeceklerden dışarı çıkabilir. Yiyecekler boşa gidiyor. Catering hizmetini kendi başına verebilen kurumlar öncülük etmelidir. Restorasyon açısından karar, kuruluşun inisiyatifinde olmalıdır. Vergiden vazgeçilmelidir. Maliyeti hesaplanmalı, geçmişe gönderilmelidir. Böylece israfın önüne geçilmiş olacaktır.
Togan Demircan: “Banka promosyon anlaşmaları revize edilmeli”

Detaylı bir şekilde, Togan Demircan: “Banka promosyon anlaşmaları revize edilmeli” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum