Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatı açıklaması

Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatına ilişkin yapılan açıklamada, "mevzuat hükümlerine uygun olarak gerekli belgeleri ibraz eden ve beyanda bulunan yükümlülerin işlemlerinde herhangi bir aksama olmadığı" belirtildi.

Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatı açıklaması
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:44
Ticaret Bakanlığı’ndan otomobil ithalatı açıklaması, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ticaret Bakanlığı'ndan otomobil ithalatına ilişkin yapılan açıklamada, "mevzuat hükümlerine uygun olarak gerekli belgeleri ibraz eden ve beyanda bulunan yükümlülerin işlemlerinde herhangi bir aksama olmadığı" belirtildi.
Yurt dışından Türkiye'ye getirilen otomobil yüklü bazı tırların gümrükte bekletildiği ve işlemlerinin yapılmadığı yönünde bazı haber ve basın organlarında çıkan haberlere ilişkin Ticaret Bakanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada şunlar yer aldı:
"Diğer tüm ithalat işlemlerinde olduğu gibi otomobil ithalatında da ilgili kurum ve kuruluşlardan talep edilen bazı belgelerin mevzuata uygun olarak sunulması ve bakanlığımız tarafından kamuoyu ile paylaşılan yönetmeliklerde belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. yürürlükteki mevzuata göre bu şartların sağlanması halinde ithalat işlemleri sonuçlandırılır.Bu kapsamda yukarıdaki bilgiler gerçeği yansıtmamakta olup, gerekli belgeleri ibraz eden ve beyanname veren yükümlülerin işlemlerinde herhangi bir aksama söz konusu değildir. Mevzuat hükümlerine uygun olarak. Öte yandan, bu araçların taşıyıcılarına gümrük kontrolü altındaki yerlerde araçların yüklerini boşaltma imkanı sunuldu.

Detaylı bir şekilde, Ticaret Bakanlığı’ndan otomobil ithalatı açıklaması başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum