Thames Nehri'nin kaynağı kurumaya başladı

İngiltere'nin başkenti Londra'nın güneyinde yer alan Thames'in kaynağı, sıcak hava dalgası ve kuraklık nedeniyle kurumaya başladı.

Thames Nehri'nin kaynağı kurumaya başladı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 17:48
Thames Nehri’nin kaynağı kurumaya başladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İngiltere'nin başkenti Londra'nın güneyinde yer alan Thames'in kaynağı, sıcak hava dalgası ve kuraklık nedeniyle kurumaya başladı.
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Thames Nehri'nin kaynağı, Temmuz ayında ülkenin sıcaklık rekorunu kıran sıcak hava dalgasının etkisi ve daha az yağış nedeniyle kurumaya başladı. Cirencester kentinden başlayıp başkent Londra'nın içinden geçerek Kuzey Denizi'ne dökülen nehrin kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu açıklandı.
River Safety Foundation'dan Christine Colvin, "Thames'in kaynağında gördüğümüz şey, bugün ve gelecekte ülke genelinde karşı karşıya olduğumuz durumun ne yazık ki göstergesidir" dedi. İlkbaharın yazın kuru olması olağandışı olmasa da, nehrin şimdi 5 mil aşağıdan aktığını görmek eşi görülmemiş bir şey. İklim krizi, kuraklık ve sıcak hava dalgaları dahil olmak üzere daha aşırı hava koşullarına neden oluyor ve olmaya da devam edecek. "Bu, nehirler ve dolayısıyla daha geniş topraklar için ciddi bir tehdit oluşturuyor." Ülkenin iklim krizine karşı önlem alması gerektiğini belirten Colvin, "Şebeke altyapısı sızıntılarının giderilmesinin, ülkede suyun daha verimli kullanılmasının yanı sıra, temel yeşil altyapının bir parçası olarak sürdürülebilir drenaj çözümlerinin hayata geçirilmesi gerekiyor" dedi.
İngiltere Ulusal Hava Servisi'ne göre, ülkenin güneyi 1836'dan bu yana en sıcak Temmuz'u yaşadı ve ortalama yağışın sadece %17'si kaldı.

Detaylı bir şekilde, Thames Nehri’nin kaynağı kurumaya başladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum