TGB 'li gençler evlat nöbetindeki ailelerle buluştu

TGB ’li gençler evlat nöbetindeki ailelerle buluştu, TGB Umumi Başkanı Rağbet Çınar ve beraberindeki ayrımsız takım zihayat, çocuklarının terör örgütü PKK aracılığıyla cebren dağa kaçırıldığı iddiasıyla 781 gündür HDP toprak binası önünde habitat eylemi işleyen.

TGB 'li gençler evlat nöbetindeki ailelerle buluştu
Editör: 15Haber
22 Ekim 2021 - 13:29
TGB ’li gençler evlat nöbetindeki ailelerle buluştu,

TGB Umumi Başkanı Rağbet Çınar ve beraberindeki ayrımsız takım zihayat, çocuklarının terör örgütü PKK aracılığıyla cebren dağa kaçırıldığı iddiasıyla 781 gündür HDP toprak binası önünde habitat eylemi işleyen aileleri görüşme etti.

“Bizim yerimiz Diyarbakır annelerinin yanıdır”

Ziyarette ailelerle tek biricik mülaki ve peşi sıra açıklamalarında HDP ve PKK'ya eleştirilerde kâin TGB Genel Başkanı Çınar, “Kürt'ün zaman tek sorunu vardır. O da PKK terör örgütü ve HDP'dir. Biz PKK terör örgütünü bitireceğiz, HDP'yi kapatacağız. Buradan milletimize söz veriyoruz. Annelerimizin mücadelesinin sonuna büyüklüğünde yanındayız. Bu mücadeleyi zafere ulaştırana kadar buradan ayrılmayacağız. Ne ant annelerimizin ihtiyacı olsa hangi devir annelerimizin tıpkısı emri olsa Türk gençliği burada, Türk gençliği annelerimizin beraberinde. Biz öyle İstanbullardan Diyarbakır'a gelip HDP PKK'yla görüşüp revan Ekrem İmamoğlu'na benzemeyiz. Bizim yerimiz Diyarbakır annelerinin yanıdır” dedi.

“Eş devletinize sığının”

TGB Umumi Başkanı Çınar, teröristlere devlete sığınmaları çağrısında bulundu. Çınar, “Onlar size takkadak Amerikan askerlerinin postallarını verirler. Onlar size Amerikalı silahlarını verirler. Gelin devletinize sığının. Eğitiminize devam edin. Annenizin babanızın yuvasına vurdumduymaz dönün. Onların birlikte yenilgiden bambaşka tıpkı şey namevcut. Bulunmayan olacaklar, ezilecekler ve biteceklerini göreceksiniz” diye konuştu.

Sedat Irmak
 

TGB ’li gençler evlat nöbetindeki ailelerle buluştu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum