Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! Türk bayrağıyla poz verdi

Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! Türk bayrağıyla poz verdi, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 17 Kasım'da 'terör örgütü PKK/YPG üyesi olma' suçundan hakkında yakalama kararı yer alan Suriyeli şarkıcı Ömer Süleyman'ı oper.

Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! Türk bayrağıyla poz verdi
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 00:52
Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! Türk bayrağıyla poz verdi,

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 17 Kasım'da 'terör örgütü PKK/YPG üyesi olma' suçundan hakkında yakalama kararı yer alan Suriyeli şarkıcı Ömer Süleyman'ı operasyonla yakaladı. Süleyman, jandarmadaki işlemlerinin peşinde İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Uğraş Şubesi ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen Süleyman, çıkarıldığı mahkemece hür bırakıldı.

Şanlıurfa'da gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest

"TÜRKİYE'YE ASLA İHANET ETMEDİM"

Ömer Süleyman, hür kalmasının arkasında yakınları ve ailesi kadar Türk bayrağıyla karşılandı. Türkiye'yi fazla sevdiğini söyleyen Süleyman, "Ben ülkemdeki iç savaşın gerisinde Türkiye'ye geldim. Avrupa'da Almanya, Fransa ve Amerika'da bana oturma izni verdiler. Ben kabul etmedim. Benim akrabalarımın olduğu Türkiye'de Şanlıurfa'da yaşamayı seçtim. Bize kapılarını açan Türkiye'ye katiyen ihanet etmedim" dedi.

Şanlıurfa'da gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest

"BANA ÇOK NAZİK DAVRANDILAR"

Açıklamasının devamında "Ben bir sanatçıyım benim siyasetle ve örgütlerle bir bağlantım yoktur" diyen Süleyman, şöyle devam etti: "Jandarma beni telefonla arayarak, bir ifademin olduğunu söyledi. Ben de gittim ifademi verdi. Masum olduğumun anlaşılması üstüne özgürlük bırakıldım. Nezaret esnasında görevliler bana çok nazik davrandılar."

Demirören Haber Ajansı / Ali Leylak - Magazin Haberleri

Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! Türk bayrağıyla poz verdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum