TEM otoyolundaki kazazedelere çarpan sanığa 12 yıl hapis cezası

TEM otoyolundaki kazazedelere çarpan sanığa 12 yıl hapis cezası, Gündem Haberleri.

TEM otoyolundaki kazazedelere çarpan sanığa 12 yıl hapis cezası
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 15:50
TEM otoyolundaki kazazedelere çarpan sanığa 12 yıl hapis cezası, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Sultangazi TEM otoyolunda meydana gelen trafik kazası sonrası kaza yerinde yer alan kazazedelere ve polis memuruna çarparak 1 kişinin ölümüne ve biri polis 2 kişinin yaralanmasına niçin olduğu iddiasıyla yargılanan davalı Caner Erdoğan'ın yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 4. Ağır Cinayet Mahkemesi'nde görülen duruşmaya müşteki Ali Abbas Sağlam, esir davalı Caner Erdoğan ve tarafların avukatları katıldı.

"Yol akıcı olsaydı bu halk orada kaza yapmamış olacaktı''

Tutsak sanık Caner Erdoğan savunmasında, “Araç kullanırken hiçbir şekilde yolda alkol kullanmadım. Ben bir şişe içki içtim, kaza iki üç saat sonra kaza gerçekleşti. Alkol testimle kaza aralarında 4 saate yakın zaman var. Kan testi için karakolda yalvardım lakin taleplerimi kabul etmediler. Ben hiçbir şekilde sol şeritte değildim, önümdeki vasıta görüşümü kapatmıştı. Yol hafif virajlıydı. Yol sürükleyici olsaydı bu millet orada kaza yapmamış olacaktı. Kaza yapan bir araç sağ emniyet şeridine çekmek yerine aracı sol emniyet şeridine çekmişti. Durum yerinde emniyet manâlı yapılmamıştı. Bilincim kapalı olsa veya alkolün etkisinde olsam o manevraları zaten yapamazdım. İki aileyle de haberleşmek istedik, bizimle görüşmek istemediler” dedi.

"Keşke o gün evimden hiç çıkmasaydım, o yolu hiç kullanmasaydım''

Son sözü sorulan sanık Erdoğan, “Başıma gelen bu olaydan dolayı çok pişmanım. Keşke o gün evimden hiç çıkmasaydım, o yolu hiç kullanmasaydım, bunların hiçbiri başımıza gelmeseydi” ifadelerini kullandı.

Sanığa 12 yıl hapis cezası

Duruşmada kararını ifade eden mahkeme heyeti, sanık Erdoğan'ı, ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olma' suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken, ehliyetinin de 3 yıl süreyle el konulmasına hükmetti.

Olayın geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 3 Ağustos 2021 günü TEM otoyolu Edirne İstikameti Avrupa Konutları aleyhinde yolun sol şeridinde maddesel hasarlı bir kaza gerçekleştiği, polisler tarafından durum yerinde emniyet önlemleri aldığı anlatıldı. Polis ekiplerinin kaza tespit tutanağı tuttuğu esnada, Caner Erdoğan'ın kiralık bir araçla fazla süratli ve alkollü olarak tehlikesiz bölge içerisine önce dubalara, arkasında Mustafa Sağlam ve maktul Dursun Sağlam'a çarptığına yer verildi.

Çarpmanın etkisiyle maktulün 67 metre, polis memuru Yılmaz Bölüktaş'ın ise 5 metre ileriye düştüğünün aktarıldığı iddianamede, şüphelinin aşırı hızlı olması sebebiyle ilk dubalama yerinden 230 metre ileride durabildiği belirtildi. Şüphelinin olaydan 30 dakika sonradan alınan içki raporunda 1.03 promil alkollü olduğu ifade edildi.

Savcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli Caner Erdoğan'ın 'bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan 2 sene 8 aydan 22 yıl 6 avuç içi kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istek edildi

Elif Somuncu - Sema Demir
 

TEM otoyolundaki kazazedelere çarpan sanığa 12 yıl hapis cezası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. TEM otoyolundaki kazazedelere çarpan sanığa 12 yıl hapis cezası haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum