TEM 'de 2 tır ve 1 kamyonetin karıştığı zincirleme kazada faciadan dönüldü

TEM ’de 2 tır ve 1 kamyonetin karıştığı zincirleme kazada faciadan dönüldü, Kaza, saat 23.00 sıralarında TEM Otoyolu Çınarlı mevkiinde meydana geldi.

TEM 'de 2 tır ve 1 kamyonetin karıştığı zincirleme kazada faciadan dönüldü
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 09:13
TEM ’de 2 tır ve 1 kamyonetin karıştığı zincirleme kazada faciadan dönüldü,

Kaza, saat 23.00 sıralarında TEM Otoyolu Çınarlı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, Ankara istikametine seyir halinde olan E.B. idaresindeki 34 DIE 389 plakalı Scanıa marka sac levha yüklü tır, arıza sebebiyle güvenlik şeridinde park halinde olan F.Y. yönetimindeki 34 DN 3789 plakalı Ford marka tıra çarptı. Çarpmanın etkisiyle E.B. idaresindeki tırın dorsesinde yer alan sac levhalar yola savruldu. Benzer yönde ilerleyen M.Ç.'nin kullandığı 54 AFM 334 plakalı Fiat marka kamyonet ise yola sac levhalara çarptı.

Faciadan dönüldü

E.B. idaresindeki kamyonetin sac levhalara çarpmasıyla yakacak deposu patladı. Yola dökülen yakıtın yangına sebep olmaması olası bir faciayı önlerken, tırlar ve kamyonetin sürücüleri kazadan yara almadan kurtuldu.
İhbar üstüne olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Zincirleme kaza nedeniyle trafiğin tek şeritten verildiği TEM Otoyolu Ankara istikametinde uzun vasıta kuyrukları oluştu. Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasıyla trafik bitmiş normale döndü.

“Çok şükür bir şey olmadı”

Kaza hakkında konuşan kamyonet sürücüsü Murat Çınar, “Önümde dışarı giden tır emniyet şeridindeki tırı ayrım etmedi. Çapmanın etkisiyle saclar yere döküldü. Saclar yere dökülünce ben de sacların üstüne çıktım. Üstüne çıkınca saclar depoyu kesti. Fazla şükür bir şey olmadı” dedi.

Tır sürücüsü Ercan Beltaş ise “Benim çarptığım tır yolda kalmış. Tırı fark ettim lakin ani fren yapamadım” ifadelerini kullandı.
Polis kazayla ilgili analiz başlattı.

Kâinat Atik - Hamza Belli Sanatkâr
 

TEM ’de 2 tır ve 1 kamyonetin karıştığı zincirleme kazada faciadan dönüldü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum