Telefon kulağında karakola koştu, 158 bin lirasını gerçek polisler kurtardı

Telefon kulağında karakola koştu, 158 bin lirasını gerçek polisler kurtardı, Gündem Haberleri.

Telefon kulağında karakola koştu, 158 bin lirasını gerçek polisler kurtardı
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 17:32
Telefon kulağında karakola koştu, 158 bin lirasını gerçek polisler kurtardı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Artvin'in Yusufeli ilçesinde çiftçilikle uğraşan Alaattin Şimşek, telefon dolandırıcılarının hedefi oldu. Küçükbaş hayvanlarını otlattığı sırada çalan telefonuna bakan Şimşek, "Ben güvenlik amiriyim. Seni dolandırıyorlar. Senin namına camilerden ve hayırseverlerden 700 bin lira yığılmış. Bu para FETÖ'cülere verilmek üzere Amerika'ya gönderildi. Eğer bize yardım edersen suçluları yakalarız" diyen dolandırıcının sözlerine kandı. Bankaya artan bir şekilde kendisine bahşedilen İban numarasına 158 bin lira para aktaran şahıs, son anda şüphelenince telefon kulağında koşarak Yusufeli İlçe Güvenlik Amirliği'ne gitti. Polislerin dikkati bir uçtan bir uca dolandırılmaktan kurtulan ve yaptığı EFT'sine banka göre bloke konan kişi, 158 bin lirasını karşı hesaba geçmeden kurtardı.

Alaattin Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Başıma talihsiz bir olay geldi. Belirli olmayan bir numara aradı. Arayan 'Ben güvenlik amiriyim. Yusufeli'nde camilerden ve hayırseverlerden senin adına 700 bin lira para yığılmış, FETÖ'cülere Amerika'ya gönderilmiş. Bu suçluları yakalayabilmemiz için senin yardımına ihtiyacımız var' dedi. Bana bir İBAN numarası ve isim verdi. 'Senin bankadaki bütün hesapların bloke edildi. Senin hesabına seri numaraları kayıt adilmiş para yatırıldı. Sen o parayı çekeceksin bize vereceksin bizde suçluları yakalayacağız' dedi. Sivil memurların beni 300 metreden peşine düşüp takip edeceklerini söyledi. 158 bin 700 lirayı verilen İBAN ve isime aktardım.

Bana makbuzu whatsapptan göndermemi istedi. Benimde internetim olmadığı için amcamın oğlundan internet paylaşımını açmasını istedim. Amcamın oğlu beni uyardı sen dolandırılıyorsun. Ben kuşkulanınca koşarak ilçe merkezinde polis karakoluna geldim. Kazanç gelmez Allah razı olsun polis arkadaşlardan hepsi ilgilendi. Dolandıran kişi kesintisiz arıyordu. Bir memur telefonumu alarak onu meşgul etti, diğer polis memuru ise bankaya giderek havaleyi durdurdu. Polis memurlarının yardımıyla ben paramı bankadan geri aldım. Ben bu oyuna düştüm kimse düşmemesin böyle bir durumda anında polis yada jandarma ekiplerine haber verin benim düştüğüm duruma düşmeyin” ifadelerini kullandı.

Muhakkak Bülbül
 

Telefon kulağında karakola koştu, 158 bin lirasını gerçek polisler kurtardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum