Teleferikte yılan hikayesi

Teleferikte yılan hikayesi, Gündem Haberleri.

Teleferikte yılan hikayesi
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 13:51
Teleferikte yılan hikayesi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kocaeli Kartepe ’de yapılması planlanan teleferik projesinin ilk ihalesi 2017 yılında Kartepe Belediyesi göre yapıldı. Fakat bu anlaşma iptal edildi. Peşinde projeyi Büyükşehir Belediyesi devraldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 25 Ocak 2022 ’de ihale düzenlendi. İhalede Grand Inşa+Pam İnşaat ortaklığı 318 milyon TL ile asgari teklifi verirken, Leintner+SPA ortaklığı 349 milyon TL, Bartholet AG+Kır Tur ortaklığı 328 milyon TL teklif verdi.

İhale firmalar kadar verilen tekliflerin takriben maliyetin üzerinde kalması nedeniyle ihale komisyonu tarafından iptal edildi.

318 MİLYON 335 MİLYON OLDU

Son ihale 25 Mart ’ta düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi 309 Milyon 596 bin liralık muhammen layık belirledi. İhaleye katılan taliplilerden Leintner+SPA ortaklığı 334 Milyon 400 bin liralık teklif verirken Grand Yapı ile Doppelmayr Seilbahnen ortaklığı ise 335 milyon lira öneri etti.

Büyükşehir Belediyesi ihaleyi şampiyon firmanın Grand Inşa ile Doppelmayr Seilbahnen ortaklığı olduğunu duyurdu. Sözleşmenin imzalanmasının ardından büyükşehir 10 gün içinde firmaya yer teslimi yapacak ve inşaat başlayacak.

Projenin 2023 yılında tamamlanması bekleniyor. Derbent ve Kuzuyayla aralarında çalışacak teleferik hattı 4 bin 695 metre olacak. Teleferik 10 ’ar şahsiyet 73 kabin ile hizmet verecek. Saatte 1500 birey kapasiteli olacak teleferik hattında iki istasyon arasındaki mesafe 14 dakikada aşılacak.

Teleferikte yılan hikayesi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Teleferikte yılan hikayesi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum