Tekirdağ 'da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı

Tekirdağ ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı, Gündem Haberleri.

Tekirdağ 'da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 16:02
Tekirdağ ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yangın, Camiatik Mahallesi Rukiye Kadın mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere tarafından; tarla içerisinden geçmekte olan elektrik tellerin kopmasından dolayı çıkan kıvılcım, bir anda rüzgarında etkisiyle yayıldı. Takriben 300 dönüme yakın olduğu öğrenilen buğday tarlası yanarak kül oldu.

Yoldan geçtiği sırada tesadüf eseri yangını görüp yetkililere haber veren Selim Kılıç İHA'ya yaptığı açıklamada; bizde yoldan geçerken gördük. Hemencecik itfaiyeyi arayarak bilgi verdik. Koca bir tarla cayır cayır yanıyor. Hakikatten içler acısı bir şart. Özellikle araba ile sırası gelmişken yanan sigaraları camdan dışarıya atmayalım. Buraları alıngan bir bölge. Hububatın bütün zamanı hemen. Gördüğünüz gibi burada canlar gidiyor. Ne olur çok hassas olalım. Ne olur fazla uyarı edelim. Bir tane tarlaya camdan şişe veya sigara atmayalım. Fakat insanlarımız çok bilinçsiz bu konuda. Buraya bu kadar emek verilip çocuk gibi bakılıyor. Geçmiş olsun Malkara, biçiminde konuştu.

İhbar üzerine durum yerine itfaiye ekipleri ve belediyeye ait meslek makineleri sevk edildi. Bilhassa meslek makinelerinin büyük çabası ardından alevlerin daha büyümesi engellendi. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışması devam ediyor. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Erdi Kuru

Tekirdağ ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Tekirdağ ’da 300 dönüm buğday tarlası alev alev yandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum