TDP Lideri Sarıgül: "31 Temmuz'da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'na gölge düştü"

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, önceki gün Ankara'daki Alevi STK'ları ve cemevi saldırılarına ilişkin şunları söyledi: asla yer almaz. Adil olduğunu düşünmüyoruz" dedi.

TDP Lideri Sarıgül: "31 Temmuz'da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'na gölge düştü"
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 23:25
TDP Lideri Sarıgül: "31 Temmuz’da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’na gölge düştü“, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz gün Ankara'daki Alevi STK'ları ve cemevi saldırılarına ilişkin şunları söyledi: yer. Adil olduğunu düşünmüyoruz" dedi.
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti merkezinde basın açıklaması yaptı. İptal edilen KPSS oturumları ve Ankara'daki Alevi STK'larına ve cemevlerine yönelik saldırılar Sarıgül'ün gündemindeydi. 31 Temmuz'da yapılan kamu personeli seçme sınavının gölgede kaldığını belirten Sarıgül, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanı görevinden alındı. Sınav iptal edilmiştir. TDP olarak çağrımız bu yöndeydi. KPSS'nin sorgusuz sualsiz yapılmasını ve artık mülakatın kaldırılmasını şart koşuyoruz. KPSS'yi geçen, %100 alan, 99 alan, 98 alan bir çocuğun mülakata alınmasını adil bulmuyoruz. TDP olarak bakımların kaldırılmasını istiyoruz. Gücümüz yettiğince görüşmeyi kaldıracağız. Yazılı sınavı geçen oğlumuz hangi branşta olursa olsun, inşallah onur ve gururla, torpido olmadan ve siyasi nüfuzdan uzak olarak göreve geleceği günler yaklaşıyor.
Sarıgül, "Ankara'da cemevlerine yönelik planlı provokasyon ve saldırıların ve Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş'ın Muharrem başlangıcında doğru olduğuna inanmıyoruz. Onları şiddetle kınıyoruz. Ankara'da saldırıya uğrayan cemevini ziyaret ederek taziyelerimizi ve düşüncelerimizi ilettik. Ancak buradaki sorun, bakanın tek kelime etmemiş olmasıdır. Bakan şu anda sorumlu bir konumda. Sorumluların görevi kaygı yaratmak değil, kaygı ve şüpheleri ortadan kaldırmaktır” dedi.
TDP Lideri Sarıgül:
TDP Lideri Sarıgül:

Detaylı bir şekilde, TDP Lideri Sarıgül: "31 Temmuz’da yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’na gölge düştü“ başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum