TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi

TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Konutanlığı bütçelerinin görüşüldüğü Meclis komisyonunda Mhp'li Olcay Rehber'un "Demirtaş teröristtir" sözlerinin ardından Hdp'liler "Terörist .

TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 11:36
TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi,

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Konutanlığı bütçelerinin görüşüldüğü Meclis komisyonunda Mhp'li Olcay Rehber'un "Demirtaş teröristtir" sözlerinin ardından Hdp'liler "Terörist sizsiniz" yanıtını verince stres çıktı.

BÜYÜK KAVGA ÇIKTI

Gerginliğin arkasından komisyona bahşedilen 10 dakikalık arada vekiller birbirinin üstüne yürüdü. Yaşanan arbedede MHP'li Olcay Rehber ve Ölümsüz Ersoy ile HDP'li Garo Paylan ile Hüseyin Kaçmaz'ın yer aldığı görüldü.

TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ ARAYA GİRDİ

Çıkan arbedede AK Parti milletvekilleri araya girdi. Yaşanan durum nedeniyle Cevdet Yılmaz komisyona ara verdi.

SOYLU: CHP PROVOVAKASYON YAPMAYA GELMİŞ

Gerginliğin ardındaki CHP'li Başarır, konuşmasını sürdürdü. Bu defa de Başarır'ın, Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intiharına ilişkin sözleri Bakan Asilzade ile Başarır ve diğer CHP milletvekilleri aralarında tartışmaya yol açtı. Aristokrat, "Ben 6 yıldır böyle bütçe görüşmesi görmedim. CHP buraya provokasyon yapmaya gelmiş. Kılıçdaroğlu direktifler vermiş. Buranın da başı Engin Özkoç'tur" dedi.

TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi

KOMİSYONA ARA VERİLDİ

Bakan Asilzade ile CHP'liler arasında yaşanan tartışma sırasında Soylu'nun arkadaki tarafında oturan bürokratlardan birisinin video çekmesi de gerginliğe neden oldu. CHP'li Mahmut Tanal, bürokratın yanına artan bir şekilde videoyu silmesini istedi. Araya AK Parti milletvekilleri girerken, Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, bütçe görüşmesine 30 dakika ara verdi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

TBMM'de kavga çıktı! MHP'li ve HDP'li vekiller birbirine girdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum