TBMM'de 'FETÖ' tartışması

TBMM'de 'FETÖ' tartışması, Gündem Haberleri.

TBMM'de 'FETÖ' tartışması
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 22:29
TBMM'de 'FETÖ' tartışması, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Komite ’da, Türk Ceza Kanunu ve Bir Takım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ’nin görüşmelerine devam edildi.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, RTÜK ’ün bazı TV kanallarına verdiği cezayı gündeme taşıyarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ı eleştirdi.

FETÖ TARTIŞMASI

AKP Grup Başkan Vekili Belirlenmiş Akbaşoğlu, Özkoç ’un 2014 yılında ABD ’de bazı FETÖ mensuplarıyla çekilen fotoğrafını TBMM kürsüsünden gösterdi. Özkoç, söz konusu fotoğrafın 2013 yılına ait olduğunu ve AKP ’li milletvekillerinin de o programa katıldıklarını belirterek, Akbaşoğlu ’nu yalan söylemekle suçladı.

“ŞEREFSİZ, HAYSİYETSİZ…”

Bunun üstüne tekrar söz bölge Akbaşoğlu, “Büyük bir acele içerisindesiniz. Şeref ve itibar yoksunu olan, şerefsiz ve haysiyetsiz olan ama ve ancak yalan söyleyendir. Burada bizim grup başkan vekillerimiz, asla ve kata değil. 8- 9 Nisan 2014 tarihinde Engin Özkoç bütün FETÖ ’cü liderlerle beraber fotoğraf veriyor. 2013 ’deri önce yok, 17-25 Aralık 2013 ’deri sonra. Önceki fotoğraflara atıf yapmayın. Haysiyetsiz ve şerefsiz olan ama sensin. Sen yalan söylüyorsun. İşte, ispatı burada. Sen ispatlamazsan yalancısın, haysiyetsiz ve şerefsizsin. Söylediğini tıpkı iade ediyorum” diyerek karşılık verdi.

ARA VERİLDİ

HDP ’li bir takım isimlerin de tartışmaya dahil olmasıyla stres yaşandı. Genel Komite ’da görüşmelere verilen aranın arkasından devam edildi. (DHA)

TBMM'de 'FETÖ' tartışması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum