Tayvan Dışişleri Bakanlığı: "Pelosi'nin ziyaretini finanse etmedik"

Tayvan dışişleri bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye Tayvan'a seyahat etmesi için ödeme yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Tayvan Dışişleri Bakanlığı: "Pelosi'nin ziyaretini finanse etmedik"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 22:30
Tayvan Dışişleri Bakanlığı: “Pelosi’nin ziyaretini finanse etmedik”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Tayvan dışişleri bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye Tayvan'a seyahat etmesi için ödeme yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.
25 yıl sonra Tayvan'a ayak basan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin gezisinin ardından Tayvan'ın en büyük sosyal medya platformu PTT'de hükümetin ABD'ye yüklü miktarda para ödediği iddia edilen bir haber yayınlandı. bunun için yan. gezi yazısı yayınlandı. Gönderiye göre, Washington DC merkezli bir halkla ilişkiler firması olan Gephardt Group Consulting'in 2018'den beri Pelosi ve çevresini etkilemek için Tayvanlı lider Tsai Ying Wen'e lobi yaptığı iddia ediliyor. Tayvan'ın 2018 ile 2022 yılları arasında 16 komisyona toplam 3,15 milyon ABD doları ödediği bildirilirken, ödemelerin detayları bir belge şeklinde paylaşıldı.

Tayvan'dan yanıt
Tayvan dışişleri bakanlığı, bugün yayınlanan belgenin uydurma olduğunu ve imzaların sahte olduğunu söyleyerek Pelosi'ye ödeme yapıldığını yalanladı. Bakanlık, her türlü yalan haberin kasıtlı olarak kötü niyetli kişiler tarafından hükümete ve ziyaretçilerine iftira atmak için paylaşıldığını söyledi.
Bakanlık ayrıca Pelosi'nin ziyaretinin faturasını ABD hükümetinin ödediği ve seyahat programının Tayvan'daki Amerikan Enstitüsü tarafından ayarlandığı bilgisini paylaştı. Tayvan hükümeti, halkı yabancı güçler tarafından yürütülen bilişsel savaşa yenik düşmemeleri konusunda uyardı.
Tayvan Dışişleri Bakanlığı: “Pelosi’nin ziyaretini finanse etmedik”
Tayvan Dışişleri Bakanlığı: “Pelosi’nin ziyaretini finanse etmedik”

Detaylı bir şekilde, Tayvan Dışişleri Bakanlığı: “Pelosi’nin ziyaretini finanse etmedik” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum