Tarsus Belediyesinden spora ve sporcuya destek

Tarsus Kent Konseyi'nde Tarsus Belediyespor kulübüne 400 bin liralık nakdi yardım yapılmasına karar verildi.

Tarsus Belediyesinden spora ve sporcuya destek
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:02
Tarsus Belediyesinden spora ve sporcuya destek, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Tarsus Kent Konseyi'nde Tarsus Belediyespor kulübüne 400 bin liralık nakdi yardım yapılmasına karar verildi.
Tarsus Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı. Gündemde 7 maddenin bulunduğu mecliste, Tarsus Belediyespor kulübünün faaliyetlerine ara vermeden devam edebilmesi için 400 bin liralık nakdi yardım yapılması konusu da görüşülerek karara bağlandı.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek için her yıl binlerce öğrenciye kurs veren Tarsus Belediyesi, kente yeni spor sahaları kazandırıyor ve mevcut tesislerin bakım ve onarımını sürdürüyor. . Futbol, basketbol, voleybol, boks, karate, güreş, muaythai, wushu, kickboks, özel sporcular, triatlon, yüzme, tenis, atletizm ve jimnastik dallarında faaliyet gösteren Tarsus Belediyespor Kulübü bünyesinde bayan basketbol ve voleybol takımları ile futbol takımları bulunmaktadır. altyapının yanı sıra başarılı oyunculara sahip olan Çukurova bölgesinde lisanslı bir kulüp olarak faaliyetine devam etmektedir.
Şehirde çeşitli şampiyonluklar kazandıktan sonra Türkiye Bölge Kadınlar Basketbol Ligi'ni kazanan ve 1. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden kadın basketbol takımı, 2. Lig kadın voleybolunda mücadele etti ve sporcularıyla Mersin'i temsil etmeyi başardı. , hepsi altyapıdan oluşuyor. Kadın voleybol takımlarıyla başarısını sürdüren Tarsus Belediyespor Kulübü, gençlerin de uğrak noktası.
Tarsus Belediyesinden spora ve sporcuya destek
Tarsus Belediyesinden spora ve sporcuya destek

Detaylı bir şekilde, Tarsus Belediyesinden spora ve sporcuya destek başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum