Tarım arazilerinin sulama vanalarını çalıyordu yakalandı

Tarım arazilerinin sulama vanalarını çalıyordu yakalandı, Gündem Haberleri.

Tarım arazilerinin sulama vanalarını çalıyordu yakalandı
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 12:54
Tarım arazilerinin sulama vanalarını çalıyordu yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edinilen bilgiye göre, Kaynarca ilçesinde bulunan Yeşilova, Gürpınar, Ziahmet, Cebek ve İmamlar Mahallelerinde yer alan Devlet Su İşlerine ait 84 sulandırma kanalı vanası farklı tarihlerde çalındı. Kaynarca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve JASAT timleri yaşanan hırsızlıklar ardından olayı gerçekleştiren şüpheli ya da şüphelilerin peşine düştü. Çalınan vanaların bulunduğu bölgelerde yapılan araştırmalar neticesinde ‘patpat' diye deyiş edilen tarım aracına ait lastik izi tespit edildi. 22 Haziran Çarşamba günü yine aynı bölgeden 5 adet vananın çalındığı ihbarını alan jandarma ekipleri bölgedeki araştırma ve devriyelerini yoğunlaştırdı. Benzer gün gece saatlerinde Yeşilova Mahallesi yakınlarında ‘patpat' sesi duyulması üstüne ekipler harekete geçti.

Bölgede yapılan kontrollerde arazide şüpheli bir patpat aracına rastlanıldı. Aracın römork kısmında ise sulandırma kanallarından çalınan 5 adet vana ve vidaları ile birlikte hırsızlıkta kullanılan vana açma anahtarı ele geçirildi. Patpat aracının M.Z. (36) isimli şüpheliye ait olduğu belirlendi. Jandarma ekiplerince şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Olay ile ilgili yapılan soruşturmanın gerisinde şüpheli M.Z., Kaynarca Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Burada alınan ifadesinin peşinde tutuklanarak cezaevine gönderildi. öte taraftan, yaklaşık 1 ay önce aynı bölgede yaşanan vana hırsızlıkları ardından çiftlik sahibi tarlasını ekememiş ve mağduriyet yaşamıştı.

Murat Hazer

 

Tarım arazilerinin sulama vanalarını çalıyordu yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Tarım arazilerinin sulama vanalarını çalıyordu yakalandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum