Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi

Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi, Gündem Haberleri.

Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:39
Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Alıcı ve satıcının eski alıcı nüfus cüzdanlarını alan tapu memuru Kemal Öktem, satıcı M.B.'nin kimlikteki fotoğrafıyla müdürlük arşivinde bulunan fotoğrafın benzer olmadığını gördü. Memurun durumu müdür yardımcılarına iletmesinin peşinde başlıca sahibi yurtdışında olan arazinin sahte kimlikle satılmaya çalışıldığı ayrım edildi.

O sırada müdürlükte bulunan asayiş şubeye bağlı 2 polis memurunun da duruma müdahale etmesiyle satıcı kılığındaki M.B. gözaltına alındı. M.B.'nin çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi. Büyük bir vurgunu önleyen tapu çalışanlarının başarısı Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay göre da başarı belgesiyle ödüllendirildi. Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay personelin dikkati sayesinde vatandaşların mağdur edilmesini önleyen Yunusemre Tapu Müdürü Hakan Öztürk, Tapu Müdür Yardımcıları Cengiz Çetin, Şirin Otlak ve tapu memuru Kemal Ökmen'i makamında kabul etti. Kaymakam Kantay tapu çalışanlarını verdiği başarı belgesi ile ödüllendirdi.

"Değeri 30 milyon TL"

Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan Yunusemre Tapu Müdürü Hakan Öztürk, “Takriben 25-30 milyon değerindeki bir gayrimenkulün satışı için satıcı şahıs, müdürlüğümüze müracaatta bulundu. Müdürlüğümüz personeli de müdürlüğümüz arşivindeki kimlikle bize takdim edilen kimliğin karşılaştırılması neticesinde kimliğin sahte olduğuna kanaat getirdik. Durumu Emniyet müdürlüğünü farkında olan ettik. Yaptığımız istişarede kimliğin sahte olduğunu saptama ettik. Eski alıcı kimliklerdendi." dedi. Müdür Öztürk keza yeni alıcı kimliklerde bu alıcı olayların yaşanmasının fazla daha güç olduğunu açıklama etti.

Tapu çalışanlarının dikkatinin bir dolandırıcılık olayını engellediğine dikkat çeken Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ise şunları söyledi: "Tapu çalışanlarımızın dikkati olmasaydı kim bilir kaç kişinin canı yanacaktı. Biz de vatandaşlarımıza bu müşteri işlemlerini yeni tip kimliklerle yapmalarını öneriyoruz. Eski alıcı kimliklerle maalesef bu alıcı sahtekarlıklar olabiliyor. Bu alıcı olaylar gerçekleştikten daha sonra çok sayıda mağduriyet olabiliyor ve çoğu insanın canı yanıyor. Değerli 4 arkadaşımızın kendi dikkatleri sonucu, özverili çalışmalarıyla, disiplinli çalışmalarıyla önlemiş bulunuyor. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum."

Sadık Cangel - Önder Aydınlatılmış
 

Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum