Tandır cinayeti davasında sanıklara ceza yağdı

Tandır cinayeti davasında sanıklara ceza yağdı, Kayseri'de 19 Mayıs tarihinden bu yandan kayıp olarak aranan Firdevs Öztürk ve boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Mehmet Turhan çiftini bulmak için Kayseri İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Su

Tandır cinayeti davasında sanıklara ceza yağdı
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 15:08
Tandır cinayeti davasında sanıklara ceza yağdı,

Kayseri'de 19 Mayıs tarihinden bu yandan kayıp olarak aranan Firdevs Öztürk ve boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği eşi Mehmet Turhan çiftini bulmak için Kayseri İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Suç Oluşturan Ofis Amirliği ekipleri harekete geçmişti.

Yapılan çalışmalar sonucunda, çiftin öldürülüp gömüldükleri ihtimali üstünde yoğunlaşan cinayet dedektifleri, 9 Haziran tarihinde Kocasinan ilçesine bağlı Emmiler Mahallesinde yer alan evlerinin tandırında çiftin cesedine ulaşmıştı.

Cinayetle ilgili Mehmet Turhan'ın kardeşi Yusuf Turhan ve oğlu Bedirhan Turhan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşi Nejla Turhan ise ev hapsi cezası almıştı.

Kayseri 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, esir sanıklar Yusuf Turhan ve Bedirhan Turhan, müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu. Tutsak davalı Yusuf Turhan duruşmada verdiği ifadede, "Ağabeyim cezaevinden çıktıktan sonra musallat oldu. Benden haraç istedi. Bana mektup yolladı. 'Senin ciğerini sökerim, köpeklere atarım' diyordu. Ağabeyim, 'Bana ev vermezsen hayatı zindan ederim' diyordu. Benim kazandığım paraya göz dikiyordu. Şu lahza fazla kötü durumdayım çünkü ağabey katili olarak yargılanıyorum. İkisini de öldürmek istemedim. Beni öldürmek istiyorlardı, kendimi gözetmek için böyle bir eylem yaptım. Çok pişmanım, beraatımı istiyorum" dedi. Bir öteki esir davalı Bedirhan Turhan ise savunmasında, "Amcam ve yengem ile aramda hiçbir husumet değil. Onları öldürmem için hiçbir sebep değil. Ben hep babamla amcamın arasını düzeltmeye çalıştım. Suçsuzum, beraatımı talep ediyorum" ifadelerini kullandı. Duruşmada söz hakkı verilen şanssız çiftin kızları Ayşe Tellioğlu ise sanıkların en ağır cezayı almalarını istedi.

Mahkeme heyeti yapılan suçlama sonunda, ağabeyini öldüren Yusuf Turhan'a 1'i ağırlaştırılmış 2 kez müebbet, Bedirhan Turhan'a 2 defa müebbet hapis cezası verirken tutuksuz yargılanan davalı Nejla Turhan ise beraat etti.

Mükremin Kaya
 

Tandır cinayeti davasında sanıklara ceza yağdı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum