Taksim'deki 'Enes Kara' eylemine polis müdahalesi

Taksim'deki 'Enes Kara' eylemine polis müdahalesi, Cemaat yurdunda kalan tıp öğrencisi Enes Kara ’nın intiharının arkasında Taksim Meydanı ’nda bir grup “Bu Düzende Geleceğimiz Değil Biz Yaşayacağız!” “Cemaat Yurtları Kapatılsın” sloganıyla eylem hazırlamak istedi.

Taksim'deki 'Enes Kara' eylemine polis müdahalesi
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 20:25
Taksim'deki 'Enes Kara' eylemine polis müdahalesi,

Cemaat yurdunda kalan tıp öğrencisi Enes Kara ’nın intiharının arkasında Taksim Meydanı ’nda bir grup “Bu Düzende Geleceğimiz Değil Biz Yaşayacağız!” “Cemaat Yurtları Kapatılsın” sloganıyla eylem hazırlamak istedi. Düzenlenmek istenen eylem Beyoğlu Kaymakamlığı göre bir gün öncesinde yasaklandı.

Eylem saatinde Taksim Meydanı polis göre kuşatma altına alındı, meydana antre çıkışlar kapatıldı. Bunun üstüne eylemciler Taksim Tünel Meydanı ve ara sokaklarda toplandı. Eylemcilere polis göre müdahale edildi. Gözaltılar olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYADAKİ ÇAĞRILARA KAYMAKAMLIKTAN YASAKLANMIŞ

Beyoğlu Kaymakamlığı ’nın eyleme ilişkin dün yaptığı basın duyurusu şu şekilde:

* Sosyal Medya (Twitter) üzerinde bulunan açık kodlu (@sgdf_iletisim) adlı hesaptan; Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu organizesinde, 14/01/2022 günü saat 19:30 ’da Taksim Tünel Meydanı ’nda “Bu Düzende Geleceğimiz Yok Biz Yaşayacağız!” çağrısı ile kamuoyu meydana getirmek nedeniyle basın açıklaması ya da sanki açık bölge etkinlikleri düzenleneceği biçiminde bilgiler edinilmiştir.

* 14/01/2022 günü saat 19.30 ’da Taksim Tünel Meydanı ’nda sosyal medya (Twitter) hesaplarından yapılacağı duyurulan buluşma, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, ilan dağıtma, protesto eylemi vb. eylem/etkinliklerin ayrıca Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde benzer konunun devamı niteliğinde gerçekleştirilmek istenen etkinliklere devletin ülkesi ve bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzene, genel sağlığa ve genel ahlaka tutarsız olabileceği veya başkalarının yargı ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi nedeniyle 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanununun 10. ve 17. Maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 32. Maddeleri uyarınca müsaade edilmeyecektir.

Taksim'deki 'Enes Kara' eylemine polis müdahalesi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum