Taksim 'de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı

Taksim ’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri, Taksim'de kurallara uymayan sürücülere yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Taksim 'de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 12:45
Taksim ’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı,

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri, Taksim'de kurallara uymayan sürücülere yönelik denetimler gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde yolunu kullanan 5 motosiklet sürücüsüne 2 bin 135 TL, ehliyetsiz araç kullanan bir motosiklet sürücüne 7 bin 348 TL cezai operasyon uygulandı.

Denetimler zarfında levha ve işaretlere uymayan 3 sürücüye 588 TL, zıt yönde vasıta kullanan 2 sürücüye 3 bin 646 TL, yayalara öncelik tanımayan bir vasıta sürücüsüne 888 TL, sigortası olmayan bir aracın sürücüne 196 TL ve kask takmadığı için bir motosiklet sürücüsüne 196 TL elde etmek üzere toplam 14 bin 997 TL cezai operasyon uygulandı.

Durdurulan yabancı uyruklu bir motosiklet sürücüne motorunun sigortası olmadığı ve pasaportunu yanında bulundurmadığından dolayı cezai işlem uygulandı. Sürücünün ehliyeti, yanına pasaportu olmadığı için geçersiz sayıldığından motosikleti bağlanarak Yediemin Otoparkı'na çekildi.

Yanında pasaportu bulunmayan motosiklet sürücüsüne uyarıda bulunan trafik polisi “Motoru teslim alacak birini çağır. Cezan var. Motor ehliyetli birini çağır. Aracın sigortası da yok aracı bağlıyoruz özel eşyaların varsa al. Pasaportun yok ise ehliyetin geçersiz. Ben burada senin gibi çoğu insana operasyon yaptım yanında pasaportu yok diye. Yanına taşıyacaksın. Memur istediği zaman vereceksin. Bütün evrakların tam olacak” şeklinde konuştu.

Sümer Avcı
 

Taksim ’de kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum