Taksicinin dikkati Business Class'ta uçacak kalpazanı yakalattı

Taksicinin dikkati Business Class'ta uçacak kalpazanı yakalattı, Edinilen bilgiye takriben, Almanya'ya gitmek için taksiyle İstanbul Havaalanı'na gelen Murat K., taksi ödemesini sahte dolarla yaptı.

Taksicinin dikkati Business Class'ta uçacak kalpazanı yakalattı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 15:32
Taksicinin dikkati Business Class'ta uçacak kalpazanı yakalattı,

Edinilen bilgiye takriben, Almanya'ya gitmek için taksiyle İstanbul Havaalanı'na gelen Murat K., taksi ödemesini sahte dolarla yaptı. Murat K. valizlerini taşıyan görevliye de ödemeyi sahte dolarla yaptı. sonradan bilet edinmek için THY bilet satış ofisine giden Murat K. burada da sahte dolarla Business Class bilet aldı. Taksici, Murat K.'dan aldığı doların sahte olabileceği şüphesi üstüne durumu İstanbul Havaalanı Güvenlik Şube ekiplerine bildirdi. Yapılan incelemede Murat K.'nın taksi dışında bagajı taşıyan görevliye ve Busines Class bilet aldığı satış ofisine de ödemeyi sahte dolarla yaptığı tespit edildi. Taksicinin şikayetinin arkasında Murat K. İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.

Üzerinden sahte 2 bin 700 dolar çıktı

İstanbul Havalimanı Güvenlik Şube ekiplerinin suçüstü yakaladığı Murat K.'nın üzerinden sahte 2 bin 700 dolar çıktı. Gözaltına alınan Murat K, ifadesinin alınmasının ardındaki sevk edildiği nöbetçi mahkemeye adli denetleme şartı ile serbest bırakıldı. Murat K.'nın parada sahtecilikten 8 kabahat dosyası ile birlikte motosiklet hırsızlığında da suç kaydının olduğu tespit edildi.

Tuncer Cengiz
 

Taksicinin dikkati Business Class'ta uçacak kalpazanı yakalattı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum