Taksiciler AKP 'li başkana isyan etti: Ben oturttum seni oraya

Taksiciler AKP ’li başkana isyan etti: Ben oturttum seni oraya, Gündem Haberleri.

Taksiciler AKP 'li başkana isyan etti: Ben oturttum seni oraya
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 18:27
Taksiciler AKP ’li başkana isyan etti: Ben oturttum seni oraya, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Elif ÇAVUŞ/RİZE

Rize ’nin Ardeşen ilçesinde Rize-Artvin Havalimanı ’ndaki taksi durak haklarının gasp edildiğini bildiren Ardeşenli taksiciler, ilçede kontak kapatma eylemi gerçekleştirdi. Taksiciler daha sonra haklarına sahip çıkılmadığı gerekçesi ile Ardeşen Belediyesi önüne giderek Ardeşen Belediye Başkan Avni Kahya ’yı protesto etti.

“BEN OTURTTUM SENİ ORAYA”

Protestonun gerçekleştiği alana gelen Belediye Başkanı Kahya ’ya bir taksici “Oy zamanı geziyorsunuz. Ben oturttum seni oraya. Benim hakkımı savunacaksın” diyerek isyan etti.

Başkan Kahya da, “Oy zamanı geziyorsam oy vermezsin bir daha. Sen oturttuysan bu koltuğa geri alırsın.” diye cevap verdi. Ortak diyaloglar bir süre daha devam ettikten daha sonra eylem sona erdi.

TÜM İLÇELER DAHİL EDİLSİN

67 belirtilmiş taksinin bulunduğu Ardeşen Taksiciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Kuyumcu, SÖZCÜ ’ye yaptığı açıklamada, “Pazar Taksiciler Kooperatifi ‘ihale yapılsın ’ diye direniyor. Biz, Rize bölgesindeki tüm ilçe kooperatiflerinin müşterek çalışmasını istiyoruz. Sonuçta Rize-Artvin Havaalanı… Herkesin faydalanmasını istiyoruz.

Pazar Limanı ’nda arkadaşlarımız yolcu alma ve bırakmada sorun yaşıyor. Bu koşul ilçeleri karşı karşıya getirdi. Belediye başkanıyla konuştuk, en son muavin olacağını söyledi. Biz de eylemi sonlandırdık” dedi.

“SIKINTI BÜYÜK, DAHA DA BÜYÜYEBİLİR! TEDİRGİNİZ”

Taksicilerin eylemine destek veren CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Bucan ise

“Rize-Artvin Havalimanı ’nda uzun zamandır çözülemeyen durak problemi var. Havaalanı Pazar ilçesi sınırlarında kurulduğu için buradaki taksiciler diğer taksicilerin girmesine müsaade etmiyor. Arabalarının taşlandığını söyleyenler var.

Pazar esnafı ihaleye gitmek istiyor, kim kazanırsa onun taşımacılığı yapmasını istiyor. Madem Rize-Artvin Havalimanı o zaman ortak bir çözüm bulunması gerekli. 50 taksiye gereksinim varsa, ilçelere bölünsün. Nihayetinde havalimanından meydana çıkan yolcu Rize istikametine de gidiyor, Ayder, Çamlıhemşin istikametine de gidiyor.

Bin yıldır bir arada yaşayan halk müziği aleyhinde karşıya gelmiş durumda. Bu sorun çözülmezse görünen o fakat, önemli sıkıntılar ortaya çıkacak. Bizler de tedirginiz. Taksici esnafı bu problemi kendi arasında çözemiyorlar ve yetkililerden çözüm bekliyorlar. Bezginlik büyük, daha da büyüyebilir” dedi.

MHP ’Lİ BAŞKAN DA DESTEK VERDİ

Taksici esnafa yardım veren Ardeşen MHP İlçe Başkanı Cemil Bayrak da soysal medya hesabından yaptığı yorumlama ile taksici esnafına yardım verdi. Sancak,   “Ardeşenli bunu adalet etmiyor. Bundan Böyle poz vermeyi, resim çekmeyi bırakın, icraat yapın, Ardeşen ’imize sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

Taksiciler AKP ’li başkana isyan etti: Ben oturttum seni oraya, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Taksiciler AKP ’li başkana isyan etti: Ben oturttum seni oraya haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum