Tabela tartışmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama

Tabela tartışmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama, Gündem Haberleri.

Tabela tartışmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 21:14
Tabela tartışmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Kızılay Meydanı ’nda Sümer Sokak ’ta Somalili bir kişi ile Etiyopya uyruklu Türk vatandaşı kadının işlettiği “SAAB” tabelalı iş yerinin açılışına emniyet görevlileri göre müdahale edilerek tabelanın değiştirilmesi istenmişti.

Emniyet görevlilerinin ısrarıyla tabela beyaza boyanırken, müdahale sırasında DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve polis arasında tartışma yaşanmıştı. Polis amirinin “Ahlaksız sensin lan, adam gibi konuş” diyerek milletvekili Yeneroğlu ’na hitap ettiği görüntülere yansımıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü ’nden yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada şöyle denildi:

“TABELANIN TSE STANDARTLARINA UYMADIĞI TESPİT EDİLDİ”

*Ankara Kızılay ’da, Göç İdaresi Başkanlığı ile Sınır Kapıları ve Göçmen Kaçakçılığı Daire Başkanlığı ekiplerimizin yoklama yaptığı esnada, bir meslek yerinin tabelasında yazar isimle ruhsattaki ismin öbür olduğu, tabelanın da TSE standartlarına uymadığı saptama edilmiştir.

*Ülkemizde kullanılan tabelalar için belirlenen kurallar çerçevesinde, “yabancı dilde ifadenin yer aldığı tabelalarda yabancı dildeki ifadeler Türkçe ifadelerin %25 ’ini geçmeyecek büyüklükte puntolarla yazılması gerekmektedir” hükmü doğrultusunda işlem yapılmak istenirken, içeride bulunan milletvekili dışarı çıkarak, polislerimizin kanuna ve hukuka uygun bir şekilde yaptığı işlemi provoke ederek engellemeye çalışmıştır.

*Laf konusu milletvekilinin yasal çerçevede yapılan bu işlemi, iş yeri sahibinin uyruğuna bağlayarak siyasi bir zemine çekmeye çalışarak ırkçılık yapıldığını bahis etmesi de farklı bir garabettir.

“TEŞKİLATIMIZA YÖNELİK DÜŞMANLIĞI HERKESÇE BİLİNEN MİLLETVEKİLİ”

*Teşkilatımıza yönelik düşmanlığı herkesçe tanıdık milletvekili, kontrol sırasında polisimize ayrıca somut ayrıca sözlü hakaretlerde bulunmuştur.

*Milletvekilinin bu hakaretlerine ekiplerimiz tarafından sabırla karşılık verilmiş ve hukuka kuralsızlık yaratıcı olaya personelimizce içten şekilde müdahale edilmiştir.

“POLİS AMİRİ NAHOŞ BİR KELİME KULLANMIŞTIR”

*Ancak milletvekilinin hakaretlerini ısrarla devam ettirmesi ve parmak sallayarak personelimizi tehdit etmesi üzerine bir polis amirimiz istemediğimiz bir şekilde karşılık vererek, antipatik bir kelime kullanmıştır.

Yalnızca kullandığı bu kelime bizi üzmüş olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmış ve ilgili personele gerekli uyarılarda bulunulmuştur.

YENEROĞLU ’NA KABAHAT DUYURUSU

*AYNI ZAMANDA laf konusu milletvekili hakkında görevi başındaki memura karşın tahrik, hakaret ve tehdit gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacaktır.

*Ülkemizde cilt renginden ve uyruğundan nedeniyle hiç kimseye farklı bir tutum takınılması laf konusu olmamasına karşın kanun dışılığı örtmek nedeniyle iş yeri sahibince dile getirilen “tenimden nedeniyle böyle davranıyorlar” iftirası da bu oyunun diğer bir parçasıdır. Ayrıca bu konuda da kabahat duyurusunda bulunulacaktır.

YENEROĞLU: BENİ DÜŞMAN İLAN EDEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü ’nün açıklamasının gerisinde Mustafa Yeneroğlu ise şu açıklamayı yaptı:

“Beni düşman ilan eden Güvenlik Genel Müdürlüğü ’nün açıklaması, güvenliğimizden sorumlu devlet kurumlarının kendilerini hukuk ile tabi görmeyen kişiler tarafından işgal edildiğini göstermekte. Ne yaptıklarının bilincinde olmamaları imkansız. Ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışıyorlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar, devlet gücünü suç derin etki bırakmak için kötüye kullanan bu mafyavari yapılardan ülkemizi kurtaracağız. Zorlama sarhoşluğunun son demleri bunlar. Ülkenin güvenliğine ve huzuruna kastedenlere ayakkabı bırakmayacağız. En kısa zamanda hukuk devletini her yerde tesis edeceğiz.

AKP ’LİLERE SESLENDİ: YARIN SİZLERİ DE TEHDİT EDECEKLER

Ak Parti içindeki dostlarıma da sesleniyorum: Sizleri de rehin tutan bu hukuk devleti düşmanlarına daha fazla gürültüsüz kalırsanız yarın sizleri de bugün örtülü olarak yaptıklarının çok ötesinde dobra dobra tehdit edecekler. Ülkemizi uçurumdan kurtarmak yalnızca bizim görevimiz değil!”

Tabela tartışmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Tabela tartışmasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum