Suriyeli sürücü durduruldu, araçtan kuyumcu açmaya yetecek altın çıktı

Suriyeli sürücü durduruldu, araçtan kuyumcu açmaya yetecek altın çıktı, Gündem Haberleri.

Suriyeli sürücü durduruldu, araçtan kuyumcu açmaya yetecek altın çıktı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 11:06
Suriyeli sürücü durduruldu, araçtan kuyumcu açmaya yetecek altın çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz cuma günü ilçe genelinde trafikteki araçlar üstünde denetim yaptı. Egzersiz yapan ekipler, Kemalpaşa Mahallesi ’nde cadde üstünde bir araç sürücüsünün hareketlerinden şüphelendi.

Bunun üzerine  araba durduruldu. Araba sürücüsü Suriye uyruklu Şeyh Hüseyin M. araçtan indirildi. Yapılan aramada, otomobilin arka koltuğunda poşetler içerisinde altın ziynet eşyası ve bir arz para olduğu görüldü.

ALTINLARI AVRUPA ’YA GÖTÜRECEKTİ

Kuyumcu mağazası açmaya yetecek değin altın bulan ekipler, Şeyh Hüseyin M. ’ye ziynet eşyalarını nereden aldığını, faturalarının olup olmadığını sordu.  Suriyeli şüpheli altınları Safa Khaırı A. isimli, İsveç vatandaşı olan arkadaşından aldığını söyledi. Keza altınları Avrupa ’ya götüreceğini belirtti.

17 KİLO ALTIN 56 BİN LİRA

Polis, İsveçli şüpheliye de ulaştı. Fakat altınların kaynağı konusunda bilgi alınamadı. Bunun üzerine iki şüpheli de gözaltına alındı. Ele geçirilen altın ve paraların miktarı tespit edilerek tutanak altına alındı. Araçtaki altınların 17 kilo 381 gram, paranın ise  56 bin 500 lira olduğu belirtildi.

KAÇAKÇILIK ŞUBEYE TESLİM EDİLDİ

Yakalanan şüpheliler Kaçakçılık Suçlarıyla Uğraş Şube Müdürlüğü ’ne teslim edildi. İki şüphelinin altın kaçakçılığı konusunda soruşturulacağı belirtildi.

Suriyeli sürücü durduruldu, araçtan kuyumcu açmaya yetecek altın çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Suriyeli sürücü durduruldu, araçtan kuyumcu açmaya yetecek altın çıktı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum