Suriyeli öğrenciler 5 yıldızlı otelde 5 gün ağırlanacak!

Suriyeli öğrenciler 5 yıldızlı otelde 5 gün ağırlanacak!, Gündem Haberleri.

Suriyeli öğrenciler 5 yıldızlı otelde 5 gün ağırlanacak!
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 06:24
Suriyeli öğrenciler 5 yıldızlı otelde 5 gün ağırlanacak!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Milli Eğitim Bakanlığı, Mülteciler İçin Maddi Takviye Programı Fonu aracılığıyla finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Aracılığıyla Sosyal ve Ekonomik Armoni Projesi ’ ’ kapsamında, Suriyeli gençler için bu ay 5 günlük Gençlik Festivali düzenleyecek.

Iş liselerinde okuyan Suriyeli gençlerden 600 kişinin katılacağı şenlik, Antalya ’da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak. Şartnamede otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması istendi. Ayrıca oteldeki bütün yiyeceklerin “Helal” olması da şartnameye girdi.

MESLEK LİSELİLER

Festivale, İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılım olacak. Beş gün sürecek programın toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklandı. Katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, kumaş maske, matara, rozet, top, frizbi, trençkot, tişört, polar gibi hediyelerin verilecek. Festivalde düzenlenecek etkinlikler aralarında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer aldı.

Suriyeli öğrenciler 5 yıldızlı otelde 5 gün ağırlanacak!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum