Suriye kıyılarında göçmen botu bulundu: 34 ölü , TARTUS haberleri

Son Dakika TARTUS haberleri: Suriye’nin Tartus kenti kıyılarında bulunan botta 34 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı.

Suriye kıyılarında göçmen botu bulundu: 34 ölü
, TARTUS haberleri
Editör: Derya Demir
22 Eylül 2022 - 23:00
Suriye kıyılarında göçmen botu bulundu: 34 ölü , TARTUS haberleri, TARTUS İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Suriye’nin Tartus kenti kıyılarında bulunan botta 34 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı.
Suriye’nin liman kenti Tartus kıyılarında göçmen botu bulundu. Suriye Limanlar Genel Müdürü Samer Qubrusli tarafından yapılan açıklamada, botta 34 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı aktarıldı. Qubrusli, bottaki 14 kişinin kurtarıldığını ve hayatta kalanların Kuzey Lübnan’daki Minyeh köyünden günler önce ayrılarak yola çıktıklarını söylediklerini belirtti. Botta, birkaç ülkeden göçmenlerin bulunduğu öğrenilirken, arama çalışmalarının şiddetli rüzgar ve zorlu deniz şartlarında devam ettiği aktarıldı.
Nisan ayında Tripoli kenti yakınlarında batan göçmen botunda, 7 kişi hayatını kaybetmiş, 40 kişi kurtarılmış ve 30 kişi de resmi kayıp olarak kayıtlara geçmişti.

Detaylı bir şekilde, Suriye kıyılarında göçmen botu bulundu: 34 ölü , TARTUS haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. TARTUS ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum