Şüpheli takip ederken kazada can veren şehit polis, törenle uğurlandı

Şüpheli takip ederken kazada can veren şehit polis, törenle uğurlandı, Gündem Haberleri.

Şüpheli takip ederken kazada can veren şehit polis, törenle uğurlandı
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 12:59
Şüpheli takip ederken kazada can veren şehit polis, törenle uğurlandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğünde 3 yıldır tayin yapan 24 yaşındaki Hüseyin Duman, “Yunus” timlerinde motosikletiyle suça karşı çaba veriyordu. Kısa vakit önce evlenen Duman, dün polis teftiş noktasında görev yapıyordu.

Başvuru Formu noktasında saat 16.30 sıralarında bir otomobil dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Hüseyin Duman ve takım arkadaşı Gökmen Baykara motosikletle şüphelinin peşine düştü. Yaşanan kovalamaca sırasında Duman ve Baykara ’nın bulunduğu motor kavşaktan meydana çıkan bir TIR ’a çarparak kaza yaptı.

Yaralanan 2 polis hastaneye kaldırıldı. Fakat Hüseyin Duman tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gökmen Baykara ’nın ise vücudunda kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Yaşanan olayın gerisinde kullanım noktasından kaçan vasıta terk edilmiş olarak bulundu. Polisten kaçan vasıta sürücüsünün 17 yaşında ehliyetsiz olduğu, otomobili babasından habersiz olarak gizli gizli aldığı öne sürüldü.

TÖREN DÜZENLENDİ

Şehit düşen Polis Memuru Hüseyin Duman için bu sabahtan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesinde merasim düzenlendi. Törende İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Güvenlik Müdürü Zafer Aktaş, askeri erkan ve hak mensupları hazır bulundu. İstanbul ’da görev yapan polis müdürleri ve Duman ’ın mesai arkadaşlarının da hazırlanmış bulunduğu törende, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da çelenk gönderdi.

AİLESİ GÖZYAŞINA BOĞULDU

Merasim, şehit cenazesinin Türk Bayrağı ’na sarılı tabutunun katafalka getirilmesiyle başladı. Saygı duruşu, İl Emniyet Müdürü Aktaş ’ın konuşması ve dualarla son bulan törende, şehit polisin eşi Müge Duman Yaşar, ablası Aylin Çelik, annesi Sultan Duman ve babası Mustafa Duman gözyaşlarına boğuldu. Şehit polisin babası Mustafa Duman ’ı İl Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürü Başarı Aktaş avuntu etmeye çalıştı.

Törenle emniyetten uğurlanan şehit polisin cenazesinin memleketi Ordu, Ünye ’ye gönderileceği öğrenildi.

Şüpheli takip ederken kazada can veren şehit polis, törenle uğurlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum