Süpermarkette 'maske' tartışması

Süpermarkette 'maske' tartışması, Maskesiz süpermarkete giren bir grup, kasiyerin maske uyarısı üstüne ağız dalaşı çıkardı.

Süpermarkette 'maske' tartışması
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 23:56
Süpermarkette 'maske' tartışması,

Maskesiz süpermarkete giren bir grup, kasiyerin maske uyarısı üstüne ağız dalaşı çıkardı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde aniden pozitif kişinin kasiyere maske itirazında bulunduğu görüldü.

Kasiyerin ‘polisi arayacağım ’ demesi üzerine maske takmayan kişiler “Ara polisi. Bu bayandan şikayetçiyiz. Yasada var mı maske göster bakalım. Ben maske takmadığım için alışveriş yaptırmıyorsun” dedi. O görüntüler sosyal medyada sıkça paylaşıldı.

“MASKESİZ OLAN ZULME UĞRUYOR”

Laf konusu olayın pandemi uygulamalarını boykot eden kişiler tarafından çıkarıldığı anlaşıldı. Görüntüde yer alan ve aşı karşıtı eylemlerde bulunduğu anlaşılan Ali Osman Önder, “Maskesiz birini görünce neden polis maskelilerin hizmetçisi gibi görülüyor. Maskesiz olan zulme uğruyor, maskesiz olan marketten ekmek alamayıp kovuluyor. Bir fazla kişiden yasal olarak davacı olduk” dedi.

Aşı karşıtı mesajlarda da yer alan Önder, “İnsanlara “Köpek gibi aşı olacaksınız” diyen prof zevatına Türkiye ’de dava açan birincil 5 kişiden biri de benim. Ama açılan davalara da takipsizlik verildi. Niye ezilmeyi kabul ediyorsunuz fakat? Neden markete maskeli girmeye alışmak zorunda kalıyorsunuz? Hepimiz emekçiyiz, insanız” ifadelerini kullandı.

Süpermarkette 'maske' tartışması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum