Sümela Manastırı'nda 15 Ağustos'ta 9. kez ayin yapılacak

Trabzon'un Maçka İlçesi Altındere Vadisi'ndeki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Türkiye'nin en önemli inanç merkezlerinden Sümela Manastırı'nda, "Mirac Günü" olarak kabul edilen 15 Ağustos'ta 9'uncu kez tören düzenlenecek. Meryem Ana'nın Hıristiyan dünyasında. . Törene Rum Patriği Fener Bartholomeos'un katılması ve töreni yönetmesi bekleniyor.

Sümela Manastırı'nda 15 Ağustos'ta 9. kez ayin yapılacak
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:14
Sümela Manastırı’nda 15 Ağustos’ta 9. kez ayin yapılacak, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Trabzon'un Maçka İlçesi Altındere Vadisi'ndeki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Türkiye'nin en önemli inanç merkezlerinden Sümela Manastırı'nda, "Mirac Günü" olarak kabul edilen 15 Ağustos'ta 9'uncu kez tören düzenlenecek. Meryem Ana'nın Hıristiyan dünyasında. . Törene Rum Patriği Fener Bartholomeos'un katılması ve töreni yönetmesi bekleniyor.
15 Ağustos 2010 tarihinde ilk dini etkinliğin yapıldığı Sümela Manastırı'nda, 2015 yılından sonra manastırda gerçekleştirilen restorasyonun ardından ayinlere 4 yıl ara verildi ve ardından yeniden başladı. Maçka'dan Manastır Yolu'na tören nedeniyle 15 Ağustos saat 08:00'den sonra araçların hareketine izin verilmeyeceği, Sümela'ya Masse'ye gelecekler hariç 13:00'den önce ziyaretçi kabul edilmeyeceği belirtildi.
Törende Patrik Bartholomeos ile birlikte Ortodoks din adamları ve Rusya, Yunanistan ve Gürcistan'dan ziyaretçilerin olması bekleniyor.
Sümela Manastırı’nda 15 Ağustos’ta 9. kez ayin yapılacak
Sümela Manastırı’nda 15 Ağustos’ta 9. kez ayin yapılacak
Sümela Manastırı’nda 15 Ağustos’ta 9. kez ayin yapılacak

Detaylı bir şekilde, Sümela Manastırı’nda 15 Ağustos’ta 9. kez ayin yapılacak başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum