"Sporcularımız 6 ayda 569 altın madalya kazandı"

"Sporcularımız 6 ayda 569 altın madalya kazandı", Spor Haberleri.

"Sporcularımız 6 ayda 569 altın madalya kazandı"
Editör: 15Haber
18 Haziran 2022 - 20:26
"Sporcularımız 6 ayda 569 altın madalya kazandı", Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi kadar yaptırılan atletizm pistinin açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ’un katılımıyla gerçekleştirildi."BURADA İNANÇ, EMEK, ALIN TERİ, SİSTEMLİ ÇALIŞMA VAR"

Yapılan yatırımların Türk sporunun devrimi olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu yatırımlar; milletin efendisi yok, hizmetkârı edinmek üzere yola revan olmuş bir gönül insanının liderliğinde gerçekleşen Türkiye ’nin spor devriminin en hoş yansımasıdır. Spor Devrimi diyoruz ama bunu içi boş bir anlatım tarzı olarak kullanmıyoruz. Bu iddiamızı başarılarla madalyalarla da destekliyoruz. İşte size bazı rakamlar devretmek istiyorum. Sadece son altı ayda, Ocak ayından Haziran ayına değin göğsünde ay-yıldızlı formayı içeren sporcularımız uluslararası alanda 34 bambaşka branşta; 569 altın, 644 gümüş, 866 bronz elde etmek üzere toplam 2079 madalya kazandı. Bu bir rekor, bu bir kibir tablosu. Bu başarılar nasıl geliyor? Burada inanç var, emek var, alın teri var, sistemli çalışma var. Sporda sürdürülebilir başarı için bütün detayların hassasiyetle ilmek ilmek işlendiği bir inşa var. Yeteneğin tespiti var, yeteneği doğru yönlendirme var. Yeteneğin içten tesis ve antrenman bilimleriyle gelişimini sağlıyoruz ve başarının sürdürülebilir olması için bilimsel çıktılardan faydalanıyoruz” diye konuştu. "TÜRKİYE ’NİN ZINDE KONUT SAHİPLİĞİNE BİR DEFA DAHA BÜTÜN DÜNYAYI ŞAHİT KILACAĞIZ"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin gerçekleştirdiği atılımla Avrupa'nın en genç ve çağdaş tesislerine sahip olduğunu belirterek, “Bu dinç altyapı, kapasite ve modern imkanlar; bizi milletlerarası organizasyonlarda pek fazla defa tecrübeli bir konut sahibi noktasına taşımıştır. İşte bunlardan biri olan 5 ’inci İslami Dayanışma Oyunları ’nı 09-18 Ağustos tarihleri aralarında Konya ’da gerçekleştirecek; hem Konyamızın keza Türkiye ’nin zinde konut sahipliğine bir kez daha bütün dünyayı tanık kılacağız. Milletlerarası spor organizasyonları, tesis ve organizasyon kabiliyeti gerektirir fakat her şeyden evvel konukseverlik ruhu gerektirir. İşte hoşgörünün şehri Konya geçmişiyle, kültürüyle, ruhuyla, spora aşık insanıyla tüm dünyaya misal olacak bir organizasyon düzenlemek için hazırlanmış. Oyunlara, İslami Dayanışma Spor Federasyonu (ISSF) ve İslam Teşkilatı İşbirliği ’ne aza 56 ülkeden 11 bin 932 başvuru gerçekleştirildi. İslami Dayanışma Oyunları, ismiyle müsemma olarak İslam ülkeleri aralarında spor yoluyla dayanışmayı sağlamlaştırmak için bir vesiledir" biçiminde konuştu.

Başlangıç töreninin gerisinde bakanlar ve davetliler açılışı gerçekleştirilen tesisi gezdi.

"Sporcularımız 6 ayda 569 altın madalya kazandı", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. "Sporcularımız 6 ayda 569 altın madalya kazandı" haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum