Spor Bilimler Fakültesi'nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi

Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde 17 Ağustos'ta yapılacak özel yetenek sınavı öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.

Spor Bilimler Fakültesi'nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:55
Spor Bilimler Fakültesi’nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde 17 Ağustos'ta yapılacak özel yetenek sınavı öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.
İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'ne öğrenci alımı için yapılacak özel yetenek sınavına adaylar yoğun başvuruda bulundu. Adayların online olarak başvurabilecekleri sınav, sosyal medyadan da canlı yayınlanacak. 1 Ağustos'ta başlayan başvurular 15 Ağustos'a kadar devam edecek, sınav ise 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
Özel yetenek sınavlarını geçen 145 öğrencinin eğitim almaya hak kazanacağını belirten Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Cemal Gündoğdu, 1992 yılında kurulan bölümlerinin 2017 yılında fakülteye dönüştürülerek bölgenin en köklü eğitim kurumlarından biri haline geldiğini söyledi.
Lisans düzeyinde 4, lisans düzeyinde 3 programda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren fakülteye girmek isteyen adayların online başvuru yapmaya başladıklarını kaydeden Gündoğdu, “Bugün başvuruların 5. günü olmasına rağmen. , 600 aday sınava girmek için başvurdu. Engelliler Antrenörlük Eğitimi Bölümü'ne 145, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'ne 55, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'ne 45'er öğrenci alınacaktır. Spor yöneticiliği bölümümüze merkezi sistem üzerinden 50 öğrenci kayıt yaptıracak. 2022-2023 eğitim öğretim yılına toplam 195 yeni öğrenci ile başlayacağız. Ayrıca bu yıl ilk kez yabancı uyruklu öğrenci sisteminden geçmeleri halinde bölümlerimize yabancı uyruklu öğrenci kabul edeceğiz.
Değerlendirme sürecinin sosyal medyadan canlı olarak takip edileceğini belirten Gündoğdu, başvuru sürecinden sonuçların kamuoyu ile duyurulmasına kadar tüm süreçleri şeffaf bir şekilde paylaşacaklarını söyledi. Bölgenin en nitelikli ve başarılı sınavını yapmaya çalıştıklarını belirten Gündoğdu, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleşecek sınavımız Youtube üzerinden canlı izlenebilmektedir. Başvurularımız devam ederken, ayrıca adaylarla bireysel görüşmeler ve brifingler yapıyoruz.Bu anlamda fakültemizin akademik ve idari kadrosuyla mükemmel bir değerlendirmeye ulaşmak için çalışıyoruz.İnşallah bu sene sınavımızı da geçeceğiz ve inşallah 2022'ye başlayacağız. 2023 Eğitim Öğretim yılı yeni öğrencilerimizle birlikte sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.
Spor Bilimler Fakültesi’nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi

Detaylı bir şekilde, Spor Bilimler Fakültesi’nin özel yetenek sınavına yoğun ilgi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum