SÖZCÜ, Türkiye'nin en güvenilir gazetesi

SÖZCÜ, Türkiye'nin en güvenilir gazetesi, Gündem Haberleri.

SÖZCÜ, Türkiye'nin en güvenilir gazetesi
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 05:39
SÖZCÜ, Türkiye'nin en güvenilir gazetesi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

ArtıBir Araştırma, nisan ayı Türkiye Gündemi Araştırma sonuçlarını paylaştı. Ankette en güvenilir gazete Sözcü olarak belirlendi. Katılımcıların yüzde 17,4 ’ü “En fazla güvendiğiniz gazete?” sorusuna “Sözcü” yanıtını verdi. Sözcü ’yü 7,8 ile Bağımsızlık, 5,4 ile Sabahtan peşine düşüp takip etti.

Ankete kadar ülkede basın özgürlüğünün olmadığını düşünenlerin oranı ise yüzde 72,6 olarak kaydedildi. Araştırmaya katılanların yüzde 55,2 ’si Türkiye ’nin en kayda değer sorununun “ekonomi” olduğunu söyledi. Bu rakamı yüzde 27,3 ile “yaşam pahalılığı” ve yüzde 14,6 ile “sığınmacılar” takip etti. Katılımcıların yüzde 78,3 ’ü de “Sığınmacılar ülkelerine dönmeli” dedi.

“Sığınmacı bir komşunuz olması sizin için sorun mu?” sorusuna “Evet” yanıtı verenlerin oranı yüzde 54,9, “Hayır” diyenlerinki ise yüzde 28,3 oldu.  Halkın yüzde 72,6 ’sı erken tercih isterken, 6 siyasi partinin bir araya gelerek önerdikleri “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Dönüş” fikrini benimseyenlerin oranı ise yüzde 65,4 olarak kayda geçti.

SÖZCÜ, Türkiye'nin en güvenilir gazetesi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum