Soylu'nun 'teftiş' açıklamasına İBB'den yanıt

Soylu'nun 'teftiş' açıklamasına İBB'den yanıt, Katıldığı televizyon programında İçişleri Bakanlığı ’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’ndeki (İBB) bazı çalışanlarla ilgili kontrol başlatması hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade “Büyükşehir .

Soylu'nun 'teftiş' açıklamasına İBB'den yanıt
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 23:55
Soylu'nun 'teftiş' açıklamasına İBB'den yanıt,

Katıldığı televizyon programında İçişleri Bakanlığı ’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’ndeki (İBB) bazı çalışanlarla ilgili kontrol başlatması hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade “Büyükşehir Belediyesi ’nde mesela, diyor ki ‘Adli sicil kaydı temiz ’. Millete yalan söylemeyin, ben neyin pak olup olmadığını biliyorum. Elinizde fazla sosyal ağ troll ’ü olması yalanınızı doğru kılmaz. Her ay gazetecilere 15, 30 bin lira, bir takım gazetecilere başka şeyler vermek sizi haklı ve yasal kılmaz” ifadelerini kullandı.

“İPTAL EDİLEN SEÇİMLER İÇİN DE İDDİALI KONUŞMUŞTU”

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Asilzade ’nun açıklamalarına cevap verdi. Aristokrat ’nun iptal edilen 31 Mart seçimleri için “Sandık başkanları hakkında kaçı FETÖ ile iltisaklı, bu konuda maddesel veriler var mı?” sorusuna “Maddi veriler var. Ortalama 700 civarında, birinci dereceden yakını, ikinci dereceden yakını, hapishanede olanlar, FETÖ ile iltisaklı olanlar, tüm bunların tamamı var. Tam da bu değin önemli bir iştir” yanıtı verdiği açıklamasını paylaşan Ongun, şu ifadeleri kullandı:

“İptal edilen 31 Mart 2019 seçimi için de Sn. Bakan gösterişli konuşmuştu ve “Bütün da bu kadar önemli iştir.” demişti. Sonuçta 1 kişi bile cinayet almadı” dedi.

Aristokrat ’nun bu akşamki iddialarına dikkat çeken Ongun,  “İnşallah bu defa kanıt eder” ifadelerini kullandı.

Soylu'nun 'teftiş' açıklamasına İBB'den yanıt, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum