Sony PlayStation'ın başı bu kez fena dertte! Cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçlanıyor

Sony PlayStation'ın başı bu kez fena dertte! Cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçlanıyor, Sony PlayStation şirketinde IT güvenlik analisti olarak çalışan Emma Majo, şirket içerisinde birçok defa yaşadığı cinsiyet ayrımcılığı hakkında konuştuğu için işten çıkarıldı.

Sony PlayStation'ın başı bu kez fena dertte! Cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçlanıyor
Editör: 15Haber
24 Kasım 2021 - 21:03 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 02:02
Sony PlayStation'ın başı bu kez fena dertte! Cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçlanıyor,

Sony PlayStation şirketinde IT güvenlik analisti olarak çalışan Emma Majo, şirket içerisinde birçok defa yaşadığı cinsiyet ayrımcılığı hakkında konuştuğu için işten çıkarıldığını söyledi. Emma Majo, hileli sebeple işten çıkarıldığı gerekçesiyle Sony'ye dava açtı.

Axios tarafından bildirilen rapora kadar Majo,Sony'nin ABD'nin Eşit Vergi Yasası'nı ihlal ettiğini, şirketin bayan çalışanlara tazminat ve promosyonda ayrımcılık yaptığını bahis etti. Hem kadınları, erkeklerin etken olduğu bir çalışma kültürüne ast tuttuğunu da öne sürdü.

ŞİRKETİ DAVA ETTİKTEN DAHA SONRA KOVULDU

Emma Majo, sadece erkeklere cevap veren ve terfiler için geçen bir idareci kadar uyumlu olarak görmezden gelindiğini söyledi. Ayrıca, şirkete cinsiyet ayrımcılığı şikayeti sunduktan sonra da kovulduğunu açıkladı. Majo, davada bir iç departmanın kapanması sebebiyle Sony'den izin aldığını iddia etti.

İŞTEN ÇIKARMAK İÇİN İFTİRA ATILDI

Davaya göre Majo, 2021 yılında Sony'yi şirkette yaşadığını iddia ettiği cinsiyet ayrımcılığını enine boyuna ifade eden imzalı bir tatbik sundu. Sunulan dilekçeden kısa bir süre daha sonra işine son verildiğine dair mektup aldı. Sony'nin işten çıkarma sebebi olarak şirket içindeki bir departmanın kapandığı gerekçesiyle işten çıkarıldı, oysa Majo'ya tarafından kapatılan departmanın bir çalışanı bile olmadığını iddia ediyor.

Sony'ye karşı açtığı davada Emma Majo, özel vatandaşların eyalet egzersiz yasalarını ihlal ettiği için dava açmasına izin veren Kaliforniya Özel Başsavcılık Yasası'nı çağırmayı planladığını söylüyor.

GTA The Trilogy: The Definitive Edition'ı beğendiniz mi? #GTATrilogy #GTATrilogyDefinitiveEdition #GTATheTrilogy

 

Sony PlayStation'ın başı bu kez fena dertte! Cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçlanıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum