evde masajmasaj istanbul

Sonbaharda Uludağ 'dan tablo gibi görüntüler

Bünyesinde meşe odunu, çam türleri, kestane, ceviz, kavak, fındık, gürgen, çınar, Uludağ köknarı ve Batı Karadeniz köknarı gibi ağaçları barındıran Uludağ'da güz güzelliği gözler önüne serildi.

Sonbaharda Uludağ 'dan tablo gibi görüntüler
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 10:30

Bünyesinde meşe odunu, çam türleri, kestane, ceviz, kavak, fındık, gürgen, çınar, Uludağ köknarı ve Batı Karadeniz köknarı gibi ağaçları barındıran Uludağ'da güz güzelliği gözler önüne serildi. 1961'de ulusal park olarak koruma altına alınan Uludağ, sadece kış aylarında değil yılın her mevsiminde kendine has doğasıyla ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte yeşilden sarıya yer yer kahverengiye dönüşün başladığı ve az kalsın renk cümbüşünün yaşandığı Uludağ, doğa tutkunu Abdülkadir Printer göre havadan görüntülendi. Günde yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Uludağ, hazan renkleriyle az daha hayran bıraktı. Bursa sınırları içerisinde 9 bin 62 hektar ormanlık alana sahip Uludağ, bilhassa kış aylarında kayak merkezleri, doğal yapısı, sosyal tesis ve konaklama imkanlarıyla yoğun ilgi görüyor. Yerli ve yabancı turistlerin kış aylarında akın ettiği Uludağ, bahar aylarında da doğal güzellikleri ve manzarasıyla ilgi çekiyor. Uludağ'ı ziyaret eden vatandaşlar ise Uludağ'ın her mevsimde hoş olduğunu ve görülmesi gerektiğini söyledi.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum