Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önüne geçti

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önüne geçti, Yöneylem Araştırma Şirketi, son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önüne geçti
Editör: 15Haber
12 Kasım 2021 - 03:36
Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önüne geçti,

Yöneylem Araştırma Şirketi, son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma, 27 Ekim– 3 Kasım tarihleri aralarında, 27 ilde 2 bin kişiyle görüşülerek gerçekleşti. "Türkiye siyaset paneli" adlı araştırmadan çıkan sonuca tarafından; Ak Parti oy kaybediyor, Chp'ye olan takviye ise artıyor.

"BU PAZAR SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?"

Araştırmaya katılanlara, "Bu pazar milletvekili seçimi yapılacak olsa hangi partiye oy verirsiniz?" diye soruldu. Kararsızlar ve "oy kullanmayacağım" diyenler dağıtıldığında seçmenlerin tercihleri şöyle oldu:

MİLLET İTTİFAKI ÖNDE

AK Parti: Yüzde 31.8

CHP: Yüzde 30.3

İyi Parti : Yüzde 13.1

HDP: Yüzde 10.6

MHP: Yüzde 6.4

DEVA Partisi: Yüzde 1.2

Yeniden Kolaylık Partisi: Yüzde 1.1

Saadet Partisi: Yüzde 0.8

Gelecek Partisi: Yüzde 0.7

TİP: Yüzde 0.7

ARADAKİ FARK 5.2 PUANI BULDU

Ekim ayı itibarıyla Halk Müziği İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önünde ölçüldü. Kararsızlar ve oy kullanmayacaklar dağıtıldıktan daha sonra Insanlar İttifakı'nın oyu yüzde 43.4, Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 38.2 olarak belirlendi.

2020-2021 son anketler! Anket şirketlerinin tüm seçim anket sonuçları ve seçim anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçim anketi ve anket sonuçları2020-2021 son anketler! Anket şirketlerinin bütün tercih anket sonuçları ve seçim anketleri burada! Kronolojik sırayla CB tercih anketi ve anket sonuçları

Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait bütün geçmiş seçim sonuçları. Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önüne geçti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum