Son dakika: Kritik kabine toplantısı başladı! Ana gündem maddesi asgari ücret ve döviz kuru

Son dakika: Kritik kabine toplantısı başladı! Ana gündem maddesi asgari ücret ve döviz kuru, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Son dakika: Kritik kabine toplantısı başladı! Ana gündem maddesi asgari ücret ve döviz kuru
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 00:30
Son dakika: Kritik kabine toplantısı başladı! Ana gündem maddesi asgari ücret ve döviz kuru,

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki buluşma, saat 15.30'da başladı. Toplantının birincil kayda değer gündem maddesi ekonomideki gelişmeler olacak. Buluşma ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan kararlara ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

DÖVİZ KURU

Merkez Bankası'nın çabuk faiz indirimleri sonrası döviz kurunda yukarı yönlü bir hareket oldu.Kurların piyasalara olan etkisinin en düşük seviyeye düşürülebilmesi için atılacak adımlar kabine toplantısında ele alınacak.

ASGARİ ÖDENTI

Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı en düşük ücretin belirlenmesi amacıyla patron ve işçilere yönelik bir anket çalıştırması gerçekleştirmişti. Bakan Vedat Alim anket sonuçlarını Kabine'yle paylaşacak. bununla birlikte 3600 ek gösterge ve EYT konusu da kabinenin gündeminde olacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele başlığı da Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin gündeminde. Toplantıda, terör örgütleri PKK/PYD, FETÖ ve DEAŞ ile mücadelede gelinen son nokta değerlendirilecek.

MAHKUMLARIN KORONA İZNİ

Toplantının bir öteki gündemi de mahkumların korona izni. 30 Kasım'da sona erecek iznin 6 ay daha uzatılması düşünülüuot. Meclis'teki 5. adalet paketine önergeyle bir maddenin eklenmesi laf konusu. Bu konuda değerlendirmeler kabine toplantısında yapılacak.

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne dek? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Son dakika: Kritik kabine toplantısı başladı! Ana gündem maddesi asgari ücret ve döviz kuru, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum