Son Dakika! Kadıköy metrosunda bir kadını bıçakla tehdit eden saldırgan tutuklandı

Son Dakika! Kadıköy metrosunda bir kadını bıçakla tehdit eden saldırgan tutuklandı, Akşam saatlerinde Kadıköy-Tavşantepe hattında metro Bostancı durağına geldiği sırada yolculardan biri meçhul bir nedenle metrodaki bir kadınla tartışmaya başladı.

Son Dakika! Kadıköy metrosunda bir kadını bıçakla tehdit eden saldırgan tutuklandı
Editör: 15Haber
26 Kasım 2021 - 08:27
Son Dakika! Kadıköy metrosunda bir kadını bıçakla tehdit eden saldırgan tutuklandı,

Akşam saatlerinde Kadıköy-Tavşantepe hattında metro Bostancı durağına geldiği sırada yolculardan biri meçhul bir nedenle metrodaki bir kadınla tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle saldırgan yanına taşıdığı bıçağı çıkartarak genç kadının üstüne yürüye yürüye küfürler savurdu. Agresif kadını "Yüzünü keserim senin" diyerek korkutma etti.

TUTUKLANDI

Metroda nefret edilen şey doymuş anlar yaşatan Emrah Yılmaz (32), "silahla tehdit", "basit yaralamaya teşebbüs", "halk arasında nefret edilen şey ve panik yaratmak nedeniyle korkutma" suçlarından sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

MASKE YÜZÜNDEN TARTIŞMIŞLAR

Şüpheli Emrah Yılmaz'ın emniyetteki ifadesinde olay günü evinde bulunan ekmek bıçağını biletmek için poşetin içine koyarak yanında aldığını söyledi. Poşetin yırtılması sonucu bıçağı gazete kağıdına koyarak pantolonunun arka cebine koyduğunu açıklayan Yılmaz, metroda aleyhinde oturan kadının maskesini takmadığını gördüğünü, maske takması yönünde uyardığını ve kadının kendisine dargın bir şekilde karşılık verdiğini bahis etti.

"BANA TEKME ATTI"

Astım hastası olmasına rağmen kendisinin maske taktığını kadına söylediğini bildiren kesin olmayan Yılmaz, olayla ilgisi olmayan ve ismini bilmediği diğer bir kadının ve annesinin kendisine bağırdığını ve hakaret ettiğini öne sürdü. Tartışmanın büyüdüğünü, metrodaki diğer insanların kendilerini ayırdığını açıklayan Yılmaz'ın "Bu sırada genç hanımefendi bana döner tekme attı, tekme karnıma geldi. Araya girenler beni tutmuş olduğu için ben karşılık veremedim" dediği öğrenildi.

MAĞDUR KADINLARDAN BİRİ KONUŞTU

Saldırganın küfür ve hakaretlerine maruz kalan kadınlardan Senanur Damgacı ise olay anına ilişkin açıklamalarda bulundu. Damgacı, "Orada bir kadın oturuyordu, maskesi sanki kapalıydı ve burnu açıktaydı. Kadına bu yüzden söz söylemeye başladı ama biz birincil başta aldırış etmedik. Kadının cildi yaraydı ve maskeyi yarıya indirmesi gerektiğini söyledi. Fakat adam, sataşmaya devam etti ve olay gelişti" dedi.

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir? #KadınaŞiddeteHayır

— Haberler () November 25, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Son Dakika! Kadıköy metrosunda bir kadını bıçakla tehdit eden saldırgan tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum