Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 3600 Ek Gösterge müjdesi: Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 3600 Ek Gösterge müjdesi: Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden 81 öğretmenle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yemekte bir araya geldi.ÖĞRETMELERE 3600 EK GÖ.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 3600 Ek Gösterge müjdesi: Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum
Editör: 15Haber
24 Kasım 2021 - 13:57
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 3600 Ek Gösterge müjdesi: Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden 81 öğretmenle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yemekte bir araya geldi.

ÖĞRETMELERE 3600 EK GÖSTERGE MÜJDESİ

Burada öğretmenlere müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenlerimize bir takım müjdeler atamak istiyorum. Öğretmenlerimizin haklarını teminat altına alacak bir Öğretmenlik Iş Kanunu dahil etmemek için hazırlıklarımızı tamamladık. Meclis sürecinin gerisinde yürürlüğe girecek bu kanunla öğretmenlerimize ilave haklar sağlıyoruz. 3600 Ilave Gösterge ilk önce olmak üzere sağlayacağımız yeni hakların çoktan bahtı açık olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

"24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ HAYIRLI OLSUN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, burada yaptığı konuşmasının satır başları şöyle;

"Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne milletin evine bu gazi mekana hepiniz hoş geldiniz. Sizlerin yoluyla yurt dıştan tayin yapan öğretmenlerimize de selamlarımı gönderiyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün bahtı açık olmasını diliyorum. Görevi başında şehit olan bütün öğretmenlerimizi burada tekrar rahmetle yad ediyorum. Bölücü örgütün ömürlerinin baharındayken bizden kopardığı Şenay Aybüke Yalçın kızımıza ve öteki nice kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

"ÖĞRETMENLERİMİZ ŞÜKRANLA YAD EDİYORUZ"

"Kıymetli hocalarım şüphesiz hayatta her iş önemlidir. Ama öyle eksik meslek öğretmenlik dek insanda derin izler bırakır. Hepimizin hayatına dokunan bize yol belirten zor zamanlarımızda elimizden tutan bir öğretmenimiz belirli vardır. Üzerimizde hakkı olan bu hocalarımızı sevgiyle saygıyla hatırlıyoruz. Bizi sabırla yetiştirdikleri rehberlik ettikleri için aradan geçen on yıllara rağmen öğretmenlerimizi şükranla yad ediyoruz. Nasıl öğretmenlik sadece ücreti mukabili yapılan bir iş değilse de öğretmenlerimiz için de yapılanlar onların emeği karşılığı olamaz."

"ÖĞRETMENLERİN HAKKI ÖDENMEZ"

"Ömrünü nitelikli nesiller yetiştirmeye adamış öğretmenlerimizin hakkı ödenemez. Son 19 yılda eğitim öğretimin her alanında attığımız adımlarla bir taraftan ülkemizi hedeflerine yaklaştırırken diğer taraftan da öğretmenlerimize minnet borcumuzu yerine getirmeye çalıştık. Sınıf sayımızı 343 binden 601 bin seviyesine çıkartarak ülkemizin her bir köşesini modern eğitim kurumlarıyla donattık. 2002 yılından bu yandan 713 bin 625 öğretmenimizin atamasına yaparak okullarımızın öğretmen açığını kapattık."

"BÜTÇEDEN EN BÜYÜK PAYI EĞİTİME AYIRDIK"

"Ülkemizin tüm coğrafi bölgelerindeki öğretmen norm doluluk oranı birbirine yakın bir seviyeye ulaşmıştır. Bizden önce kadın hoca oranı yüzde 50'nin altındayken bu oran yüzde 60'ı bulmuştur. Ders kitaplarını bedava dağıtarak hem her yıl başında yaşanan kargaşanın önüne geçtik hem de ailelerimizi bir yükten kurtardık. Çocuklarımızın bir kısmının ayağına hemen hemen pranga vuran katsayı uygulamasını kaldırarak mesleki eğitimi cazip hale getirdik. Son 19 yılda bütçede en büyük payı defalarca eğitime tayin ettik. Önümüzdeki sene için eğitim bütçemizi 274 milyar 385 milyon lira olarak belirledik. Bu sayı merkezi idare bütçesinin yüzde 15,7'sine eşit geliyor."

"YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERİN MAAŞLARINI 5 BİN 100 LİRAYA YÜKSELTTİK"

"İnsanı dikkatsiz insan faktörünü dikkate almayan hiç bir politika hedefine ulaşamaz. Eğitim gibi ilk elden çocuklarımızı ve istikbalimizi ilgilendiren bir meselede işin merkezinde insan olması doğaldır. Öğretmenlerimizin sıkıntılarını kendi sıkıntımız olarak görerek gereken bütün adımları atıyoruz. Öğretmenlerimizin finansal ve sosyal haklarında önemli iyileştirmelere gittik. İşe yeni başlayan bir öğretmenimizin ücreti 2002 yılında 470 lira iken Temmuz 2021 itibarıyla nereye çıktı biliyor musunuz? 5 bin 100 liraya yükseldi."

??Yıl sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla aktüel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler () November 23, 2021

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 3600 Ek Gösterge müjdesi: Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum