Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin erken seçim çağrılarına yanıt: Erken seçim falan olmayacak

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin erken seçim çağrılarına yanıt: Erken seçim falan olmayacak, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin erken seçim çağrılarına yanıt: Erken seçim falan olmayacak
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 19:46
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin erken seçim çağrılarına yanıt: Erken seçim falan olmayacak,

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, burada bir de hitabe gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı, konuşmasında muhalefet partilerinin sıklıkla gündeme getirdiği "Erken seçim" çağrısına ilişkin son noktayı koydu.

"ERKEN SEÇİM YOK"

Seçimlerin olağan tarihi olan 2023'te yapılacağını gösteren Erdoğan, "Bunların ne dediğinin haberdar değiller. Kiminle yürüdüklerinin haberdar değiller. Erken tercih yok. Tercih olmayacak. 15 - 20 ayda seçim yapmak ilkel kabilelerin işidir. Biz, çağın gerekliliğini ortaya koyan bir partiyiz. Seçimler tam da 2023 yılında hedeflerimizle kesişen yılda gerçekleşecek. 2023 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak Meclis'te çoğunluğu olmak suretiyle rekoru daha da ileri taşıyacağız" dedi.

"20 YILDA 150 KERE İL BAŞKANLARINI TOPLADIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

"Bugün partimizin 20 yıllık geçmişindeki 150'nci genişletilmiş il başkanları toplantısını icra ediyoruz. 20 yılda il başkanlarını 150 kez bir araya getiren bir diğer parti olduğunu sanmıyorum. Tıpkı MYK ve MKYK toplantıları gibi bu istişare toplantıları partimizin mutfak çalışmalarıdır.

Siyasetin istikameti, hükümet çalışmalarımızın ana fikirleri, illerin ana meseleleri bu nesil toplantılarda ortaya çıkıyor. Bu platformlar milletimizin sesinin, nefesinin en üstteki düzeyde yankılandığı yerlerdir. AK Parti'nin 20 yıldır seçimlerden birinci çıkmasının sebebi budur.

"VESAYETİ GEÇMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİK"

İktidarımızın ilk döneminde vesayetin engellerini geçmek için sabırlı ve kararlı bir çaba . Gece yarısı bildirilerinden Meclis'teki tehditlere dek nice kumpasla boğuştuk. Anayasayı, kanunları hiçe sayarak Meclis'te Cumhurbaşkanı seçmemizin önlemek istediler. 22 Temmuz 2007 milletvekili seçimlerini 'Durmak değil, yola devam' diyerek kazandık. Ardından Anayasa Değişikliği Halkoylamasında yüzde 69'luk desteğe mazhar olduk.

"2011 YILINDA ÖNEMLİ BİR NOKTAYA GELDİK"

Partimize karşın kapatma davasının peşinde başlayan işlem 12 Eylül 2010 tarihinde yargının yapısında ve işleyişinde detaylı bir değişiklik yapan ayrıntılı bir halkoylamasına götürdük. Burada yüzde 58'lik destekle kabul edildi. Türkiye 2011 yılına geldiğinde demokrasi ve yeniden yapılanma yolunda yeni bir eşiğe gelmişti. Yüzde 49,8'lik bir oy oranına ulaştık. 2023 hedeflerini bildiri ettiğimiz, IMF borcunun son taksitini ödediğimiz Mayıs'ın ardındaki bir dizi hadiseye tanık olduk.

"İKİNCİ MİLLİ MÜCADELEYİ YÜRÜTTÜK"

Gezi olaylarıyla birincil muhabere fişeği atılan darbe girişimleriyle demokrasimizi yıkma, terörle vatanımızı işgal girişimlerine karşısında milletimizle ikinci bir ulusal uğraş yürüttük. 2014 seçimlerini yüzde 43'lük oy oranıyla tamamladık. Ağustos aynında Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 52 ile kazandık. FETÖ'nün demokrasimizi yıkmaya yönelik 17/25 Aralık darbe girişiminden, PKK'nın çukur eylemlerine dek nice saldırıyla boğuştuğumuz 2015'te iki seçim yaşadık. Haziran 2015 seçimlerinde yüzde 41 oy ile birinci parti olmamıza karşın birincil kere tek başımıza hükümet kuracak çoğunluğa ulaşamadık. MHP'nin istikrarlı duruşu nedeniyle, Cumhurbaşkanı olarak seçimleri tekrarlattık. Kasım 2015'teki seçimlerde bir kere daha yüzde 49,5 oy oranıyla ülkemizi bu badireden çıkardık.

Türkiye'nin yakın döneminde yaşadığı en hain atak olan 15 Temmuz darbe girişiminin arkasından Cumhur İttifakı'nın temellerini attığımız 2017 halkoylamasını gerçekleştirdik. Bu halkoylamasıyla tarihimizde ilk defa milli irade eliyle yönetim sistemimizi değiştirdik. Milletimiz demokrasimize karşısında darbe girişimine cevabını verdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimini de 24 Haziran 2018'de yaptık.

"SEÇİMLER 2023 HAZİRAN AYINDA YAPILACAK"

Kuruluşumuzdan bu yandan girdiğimiz her seçimden birinci çıktık. Yeni yönetim sisteminin parçası olan ittifaklarda yüzde 50'nin altına düşmedik. Asıl muhalefet niçin yırtınıyor, neden çılgına dönüyor? AK Parti ve MHP sağladıkları bu başarının önüne geçemeyeceklerini çok iyi biliyor. AK Parti bu başarısıyla bu kadar uzun süre, bu dek yüksek oy seviyesini koruyabilmiş, istisnai örneklerin başında geliyor. 2023 Haziran seçimlerinde ayrıca Cumhurbaşkanlığını hem Cumhur İttifakı olarak Meclis çoğunluğunu elde ederek bu rekoru fazla daha ileri taşıyacağız.

Biz bundan 10 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde tercih yılı 2024'tü. Hala erken tercih erken tercih, olmayacak erken seçim. Haziran 2023. Pek 15-20 ayda seçim gerçekleştirmek ilkel kabilelerin işidir. Şu kritik işlem 2023 seçimlerini fazla daha kayda değer ışık halkası getirdi. Bu seçimleri kazanarak büyük ve dinç Türkiye'nin inşasında yeni bir safhaya çıkarmış olacağız.

"FEDAKARLIK YAPMAKTAN ÇEKİNMEDİK, ÇEKİNMEYECEĞİZ"

Salgının tetiklediği değişimin bölgemizin tamamı, Türk dünyası, İslam alemi üzerinde ne gibi sonuçlar doğuracağını yakın gelecek belirleyecektir. Ülkemizin son 8 yılındaki hiçbir gelişme yan mecrasında ortaya çıkmış vakalara dayalı değildir. Hepsinin arkasından bir mantıksal bağ, kurgu, kapan, oyun vardır.

Verdiğimiz bu mücadelenin gerektirdiği fedakarlıkları yapmaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz. Bu mücadeleyi başarıyla tamamladığımızda kendimiz ve evlatlarımız için yepyeni ve aydınlık döneme adım atmış olacağız. Geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız eserler bugünlere hazırlık içindi. Engelleri aşacağız, tuzakları bozacağız, hedeflere ulaşacağız."

Dolar rekor kırarak 12 ?'yi gördü?

Peki doların yükselişi sizce devam edecek mi? #Dolar #Dolar12

— Haberler () November 23, 2021 Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait bütün geçmiş seçim sonuçları.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefetin erken seçim çağrılarına yanıt: Erken seçim falan olmayacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum