Son Dakika: Akaryakıta üçlü zam! Benzin ve motorindeki fiyat artışı 1 liradan fazla

Son Dakika: Akaryakıta üçlü zam! Benzin ve motorindeki fiyat artışı 1 liradan fazla, Dolar kurundaki yükselişe paralel olarak akaryakıt fiyatları da artmaya devam ediyor.

Son Dakika: Akaryakıta üçlü zam! Benzin ve motorindeki fiyat artışı 1 liradan fazla
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 09:10
Son Dakika: Akaryakıta üçlü zam! Benzin ve motorindeki fiyat artışı 1 liradan fazla,

Dolar kurundaki yükselişe paralel olarak akaryakıt fiyatları da artmaya devam ediyor. Bu kere akaryakıt fiyatlarına üçlü zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya tarafından, benzine 1 lira 2 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş, oto gaz ise 65 kuruş zamlandı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat artışı, pompaya yansıyacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NE DEK OLACAK?

Zammın peşinde Ankara'da sıradan 8,72 liradan satılan benzinin litre fiyatı 9,74 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 8,67 liradan 9,69 liraya, İzmir'de 8,74 liradan 9,76 liraya çıkacak.

Ankara'da ortalama 8,77 liradan satılan motorinin litre fiyatı 9,83 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 8,71 liradan 9,77 liraya, İzmir'de 8,79 liradan 9,85 liraya çıkacak.

LPG'nin litre fiyatı da Ankara'da sıradan 7,40 liradan 8,05 liraya, İstanbul'da sıradan 7,35 liradan 8 liraya ve İzmir'de 7,23 liradan 7,88 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki tamamlanmış ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki şansın dönmesi baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağılma firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere kadar küçük şansın dönmesi gösterebiliyor.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Son Dakika: Akaryakıta üçlü zam! Benzin ve motorindeki fiyat artışı 1 liradan fazla, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum