Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kedi sahibi olan Kaplan ve Keleş aileleri, hayatlarının bir parçası olan bacaklı arkadaşlarıyla çocuklarının ve kendilerinin çok mutlu olduğunu söyledi.

Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 12:22
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kedi sahibi olan Kaplan ve Keleş aileleri, hayatlarının bir parçası olan bacaklı arkadaşlarıyla çocuklarının ve kendilerinin çok mutlu olduğunu söyledi.
Konyaaltı Belediyesi, Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sokak hayvanlarının sağlık ve sterilizasyonunu düzenli olarak gerçekleştirirken, sokak hayvanlarına da sıcak yuva buluyor. Kedi veya köpek sahiplenmek isteyen vatandaşlar Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gidiyor. Tüm sağlık kontrollerini yaptıran ve hayvanları kısırlaştıran vatandaşlar bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Çocuklarının en çok kedi sahiplenmek istediğini söyleyen Mihraciye Kaplan, Konyaaltı Belediyesi ile temasa geçtiğini söyledi. Belediye yetkilileriyle görüştükten sonra Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettiğini anlatan Kaplan, "Paşa adını verdiğimiz kediyi sütten yeni kestik. Çok sevdik ve sahiplendik. Çocuklarımız da çok mutlu oldular. Tüm aşıları ve sağlık kontrolleri yapıldı. Paşa için belediye çalışanları tarafından yapıldı" dedi. İrmik isimli kediyi sahiplenen Aysel ve Ahmet Kahraman Keleş çifti, hizmetlerinden dolayı Konyaaltı Belediyesi ve Belediye Başkanı Semih Esen'e teşekkür etti.

"Satın almayın, sahip çıkın"
Sokak hayvanlarını sıcacık bir yuvaya kavuşturmak için kapılarının her zaman hayvanseverlere açık olduğunu söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Sokakları başıboş bırakmıyoruz. Temel sağlık, beslenme ve benzeri ihtiyaçlarını karşılamak için sokak hayvanlarını sağlık merkezimize getirerek ve sokaklarda sürekli gözetim altında tutuyoruz. Aşılarını, sterilizasyonlarını ve tüm sağlık kontrollerini yaptırdıktan sonra evlat ediniyoruz. Tüm vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum, satın almayın, sahip çıkın." Sokak hayvanlarına daha doğal ve sağlıklı bir ortam sağlamak için yasal düzenlemelerin şart olduğunu yineleyen Başkan Esen, belediyelerin sokak hayvanları konusunda yetkilerinin çok sınırlı olduğunu söyledi. hayvanlar.
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu
Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu

Detaylı bir şekilde, Sokak hayvanı sahiplenenler mutlu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum