Şişli 'de 4 katlı binada yangın: Yaşlı kadınları itfaiye ve vatandaşlar kurtardı

Şişli ’de 4 katlı binada yangın: Yaşlı kadınları itfaiye ve vatandaşlar kurtardı, Olay, saat 19.15 sıralarında Şişli Duatepe Mahallesi Savaş Sokak üstünde bulunan 4 katlı binanın en son katında meydana geldi.

Şişli 'de 4 katlı binada yangın: Yaşlı kadınları itfaiye ve vatandaşlar kurtardı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 08:22
Şişli ’de 4 katlı binada yangın: Yaşlı kadınları itfaiye ve vatandaşlar kurtardı,

Olay, saat 19.15 sıralarında Şişli Duatepe Mahallesi Savaş Sokak üstünde bulunan 4 katlı binanın en son katında meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, daire içerisinde kullanılan elektrik sobasının kablolarından yangın çıktı. Daireden dumanlar çıktığını görebilen yapı sakinleri durumu itfaiye, polis ve sıhhat ekiplerine bildirdi. Yangın esnasında binada mahsur kalan 2 yaşlı kadından birini bina sakini bir genç, kucağına alarak çıkartırken, diğer kadını ise itfaiye ekipleri kurtardı. Afiyet ekiplerine teslim edilen ihtiyar iki kadın, önlem amaçlı hastaneye kaldırılırken, itfaiye ekipleri ise yangına müdahale etti. Yangın ekiplerin yaptığı çalışmalar neticesinde kısa sürede söndürüldü.

“Beni duymuyordu, bende kucağıma alıp altında indirdim”

Alzheimer hastası kadını kurtaran Doğan Korkusuz, “Ben kapıda arkadaşımla birlikte oturuyordum. Yukardan teyzenin sesini duydum, dumanlar çıkıyordu. Teyzede yangın var diye bağırıyordu. Bende koşarak üst kata çıktım. Kapısına vurdum lakin açmadı. yeniden vurdum açmadı. Komşusuna sordum Alzheimer hastalığı varmış. Duymadı beni galiba, itfaiyeyi aradık itfaiye geldi. Sonradan gördük ki üst katta bir teyze daha varmış o da Alzheimer hastasıymış. Onun kapısını çaldım kapıyı açtı fakat onun katında yangın yoktu. Gel abla aşağıda inelim dedim. Beni duymuyordu ben de onu kucağıma alıp aşağı indirdim. sonradan itfaiye geldi üst kata çıktı. Binada mahsur kalan kadını kurtardılar” dedi.

Abdullah Altunbaş - Ömer Faruk Yıldız - Yunus Emre Şeker

Şişli ’de 4 katlı binada yangın: Yaşlı kadınları itfaiye ve vatandaşlar kurtardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum