Şırnak'ta raket sesleri yankılanacak

Şırnak'ta raket sesleri yankılanacak, Spor Haberleri.

Şırnak'ta raket sesleri yankılanacak
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 14:35
Şırnak'ta raket sesleri yankılanacak, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Geçen yıl ulusal tenis turnuvasına ev sahipliği yapan Şırnak, bu kez dünyanın dört bir kadar tenisçileri ağırlayacak.

Türkiye Tenis Federasyonu Cengiz Durmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şırnak'ın ilk uluslararası tenis turnuvası Cudi Cup'ın Şırnak Üniversitesi Yerleşkesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi'nde düzenleneceğini belirterek, "Türkiye Tenis Federasyonu olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda ilerliyor, ülkemizin bir tenis ülkesi olabilmesi namına Türkiye'yi en iyi şekilde temsilcilik edecek sporcuları yetiştirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Durmuş, bir hayalin arkasında düştüklerini ve çıktıkları bu yolda Şırnak'ın birincil milli turnuvası Cudi Cup'ı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımlarıyla geçen yıl bir festival havasında gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "Şırnak'ta Türkiye'nin her yerinden gelen sporcularımızın sevincini ve heyecanını, sporun getirdiği dostluk ikliminde her zaman birlikte yaşadık. Dünyanın her bölgesinden gelecek sporcularla 16-22 Mayıs tarihlerinde Şırnak'ın ilk milletlerarası organizasyonunu gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

"Türkiye bundan böyle dünyada en fazla uluslararası tenis turnuvası düzenleyen ülkelerden biri oldu." diyen Durmuş, şunları söyledi:

"Dünya 1 numarasına dek yükselen Daniil Medvedev, Avustralya Açık şampiyonu olduktan sonradan 2011 yılında Trabzon ’da katıldığı Avrupa Gençlik Olimpiyatları ’ndan bahsetti ve o turnuvalarda çaba ederek en tepeye yükseldiğini söyledi. Yıllar daha sonra bu turnuvalarda yarışmacı sporcular tekrar Şırnak'tan, Cudi'den, buradaki anılarından bahsederek ülkemizin birer elçisi olarak bizi temsil edecekler. Bu sebepten ülkemizin güzelliklerini tüm dünyaya gösterdiğimiz bu organizasyonlar bizim için son derece değerli, gençlerimizin geleceğinin bu nesil organizasyonlarda sporla şekilleniyor olmasını çok önemli buluyoruz."

"19 Mayıs'ı coşkuyla kutlayacağız"

Durmuş, büyük bir heyecana sahne olacak Cudi Cup'ta çaba edecek tüm sporculara başarılar diledi.

Gençlik Festivali'nin de düzenleneceğine sinyâl eden Durmuş, şunları kaydetti:

"Bu turnuvanın bizim için bir önemi de Şırnaklı tenisçi kızlarımızın milletlerarası bir organizasyonda mücadele edecek olması. Bu organizasyonlar, sporcularımızın uluslararası turnuvalarda tecrübe kazanmaları açısından da oldukça kıymetli." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin en genç illerinden Şırnak'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı da coşkuyla kutlayacaklarını vurgulayan Durmuş, "Turnuvamızın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın himayelerinde Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi ve Şırnak Üniversitesi'nin yardım ve katkılarıyla Gençlik Festivali'ni de gerçekleştireceğiz. Gündüz müsabakaların, geceleri de sanatsal faaliyetlerin olacağı organizasyonda birbirinden kıymetli sanatçılar sahne alacak." diyerek sözlerini tamamladı.

Şırnak'ta raket sesleri yankılanacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum