Şırnak merkezli 3 ilde terör operasyonu: 26 gözaltı

Şırnak merkezli 3 ilde terör operasyonu: 26 gözaltı, Edinilen bilgiye takriben, terörle uğraş zarfında Şırnak İl Güvenlik Müdürlüğü kadar PKK/KCK silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla Şırnak ilinin Cizre ve İdil ilçeleri ile Adana, Hakkari v.

Şırnak merkezli 3 ilde terör operasyonu: 26 gözaltı
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 21:06
Şırnak merkezli 3 ilde terör operasyonu: 26 gözaltı,

Edinilen bilgiye takriben, terörle uğraş zarfında Şırnak İl Güvenlik Müdürlüğü kadar PKK/KCK silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla Şırnak ilinin Cizre ve İdil ilçeleri ile Adana, Hakkari ve Siirt illerinde Sivil Savunma Birlikleri (YPS) ve Gençlik Yapılanması içerisinde faaliyet yürüttükleri ve eylem hazırlığında olduklarına dair bilgiler elde edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon düzenlendi.

Operasyonda 26 kesin olmayan gözaltına alındı. 9 güvenilmez çıkarıldıkları adli makamlar tarafından tutuklandı. 17 belirsiz ise adli kontrol şartıyla bağımsızlık bırakıldı.

Melih Yiğit
 

Şırnak merkezli 3 ilde terör operasyonu: 26 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum