Sinop BİLSEM'e başvuruda yüzde 400'lük artış , SİNOP haberleri

Son Dakika SİNOP haberleri: Sinop Bilim ve Sanat Merkezi’ne (BİLSEM) başvuru sayısında yüzde 400’lük artış olduğu bildirildi.

Sinop BİLSEM'e başvuruda yüzde 400'lük artış
, SİNOP haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 11:29
Sinop BİLSEM’e başvuruda yüzde 400’lük artış , SİNOP haberleri, SİNOP İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Sinop Bilim ve Sanat Merkezi’ne (BİLSEM) başvuru sayısında yüzde 400’lük artış olduğu bildirildi.
Sinop’ta, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde uygulanan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) kursları 23 Ocak tarihi itibarıyla başladı. BİLSEM destekleme ve yetiştirme kurslarında bilim ve sanat alanlarında her bir atölye programı günlük en fazla 4 saat olmak üzere toplam 16 saat olarak planlandı. Bir öğrenci en fazla iki farklı atölye/ders grubundan BİLSEM destekleme ve yetiştirme kursuna devam edebilecek; haftalık 16, toplamda ise 32 saat atölyelere katılabilecek. BİLSEM kursları 2 ve 12. sınıf aralığındaki tüm öğrencilere açık olacak.

Yüzde 400’lük artış
İlk kez yaz tatilinde açılan ve ülke geneli 1 milyon öğrencinin yararlandığı kurslar bu sefer "Kış Okulları" kapsamında hizmet verecek. Sinop BİLSEM’de açılan kurslar 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. 14 kurs için BİLSEM’in ‘kurs merkezi’ haline getirdiğini belirten merkez müdürü Tamer Yurtseven, kursların tüm öğrencilere açık olduğunu kaydetti. Kurslar hakkında da bilgi veren Yurtseven, “Tamamen ücretsiz olan kurslarımızdan öğrencilerimiz en fazla 2 atölyeden faydalanabilmekte ve her atölyemizin ders süresi toplam 16 saat sürmektedir. Atölyelerimiz öğrencilerimize saat 09.00 ile 12.10 saatleri arasında hizmet vermektedir ve hafta içi her gün açık olacak şekilde planlanmıştır. Özellikle Bilim ve Sanat Merkezi’ni görmek, tanımak isteyen öğrencilerimizin heyecanla derslere devam etmesi ve önceki döneme göre başvuru sayısında yüzde 400’lük artış yaşanması bizleri de mutlu etmektedir. En çok ilgiyi Robotik Kodlama Atölyesi görmektedir" dedi.
Sinop BİLSEM’e başvuruda yüzde 400’lük artış
Sinop BİLSEM’e başvuruda yüzde 400’lük artış
Sinop BİLSEM’e başvuruda yüzde 400’lük artış
Sinop BİLSEM’e başvuruda yüzde 400’lük artış

Detaylı bir şekilde, Sinop BİLSEM’e başvuruda yüzde 400’lük artış , SİNOP haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. SİNOP ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum