Siirtli 800 arıcıya 523 ton şeker dağıtıldı , SİİRT haberleri

Son Dakika SİİRT haberleri: Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personelleri tarafından 800 yetiştiriciye 523 ton kışlık beslenme şekeri dağıtıldı.

Siirtli 800 arıcıya 523 ton şeker dağıtıldı
, SİİRT haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 14:57
Siirtli 800 arıcıya 523 ton şeker dağıtıldı , SİİRT haberleri, SİİRT İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personelleri tarafından 800 yetiştiriciye 523 ton kışlık beslenme şekeri dağıtıldı.
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 523 ton kristal toz şeker, Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde kentte faaliyet gösteren, Tarım ve Orman Bakanlığı Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ve aktif arıcılık yapan tüm arıcılara eşit miktarda dağıtılmaya başlandı.
Kentte arıcılık yapan 800 yetiştiriciye arıların kışlık beslenmesinin yapılarak önümüzdeki sezona güçlü girmelerini sağlamak için yaklaşık 150 bin kovan için 523 ton şeker dağıtıldı.
Şeker dağıtımı Siirt İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mehmet Asım Şen, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Nurettin Gül ve teknik elemanlar gözetiminde yapıldı.

Detaylı bir şekilde, Siirtli 800 arıcıya 523 ton şeker dağıtıldı , SİİRT haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. SİİRT ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum