SGK'dan boşanma uyarısı! Maaşları kesilecek

SGK'dan boşanma uyarısı! Maaşları kesilecek, Gündem Haberleri.

SGK'dan boşanma uyarısı! Maaşları kesilecek
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 19:32
SGK'dan boşanma uyarısı! Maaşları kesilecek, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bir Otelde gerçekleştirilen toplantıya, İş Verenler Daire Başkanı İbrahim Özçelik, İstihdah Teşvikleri Daire Başkanı Ahmet Yetim, Adana SGİM Müdürü Bilal Canpolat, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Derin, Mersin SGİM İl Müdür Yardımcısı Mal Varlığı Doğan, Gaziantep SGİM Müdürü Mehmet Uzun, Kahramanmaraş SGİM İl Müdürü Harun Akbalaban, Hatay SGİM İl Müdürü Hamit Bal, İl Müdür Yardımcısı Hasan Özsoylar, Osmaniye SGİM İl Müdürü Mücahit Çelik, Kilis SGİM İl Müdürü Mehmet Ali Akçabay, Niğde SGK İl Müdürü Nail Van katıldı.

“EN FAZLA SORUN EMEKLİLİK VE MAAŞ BAĞLANMADA YAŞANIYOR”

Buluşma öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Ahmet Yetim, şunları söyledi;

*Toplantımızın amacı gerek mevzuatsal olsun gerek sistemsel işleyiş bakımından olsun taşraların yaşayan oldukları sorunları merkeze iletmektir.

*Merkezinde bu sorunlara en seri şekilde çözümler üretip, vatandaşa daha kaliteli bir sosyal güvenlik hizmeti verebilmektir. Bu çerçevede bu toplantıları yapıyoruz. Arkadaşlarımızla yapacağımız toplantıda alacağımız bilgileri, önerileri ve sorunları Ankara ’da merkez birimlerinde değerlendirip çözüm olarak taşralara iletmeyi düşünüyoruz.

*Bu doğrultuda bu toplantının bereketli geçeceğini umuyorum. Sosyal emniyet kurumunun kurulduğu 5502 sayılı kanunun 16 Mayıs tarihli olduğu için mayıs ayının 16 ’sını içine alan haftayı biz “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutluyoruz. bu vesileyle hem vatandaşlarımızın ayrıca de kurumumuzun Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum.

*Bizim başlıca karşılaştığımız sorunlar vatandaşlarımızın emeklilik konusunda daha süratli maaşa bağlama noktasında yaşıyoruz. Onunda zaten kurumumuzda performans göstergesi olarak yeri var. İl Genel Müdürlüklerimiz gerektiği gibi işlemleri süratli bir şekilde gerçekleştiriyor.

*Bizde bu gibi işlemlerin hızlı olabilmesi için merkez olarak İl Genel Müdürlüklerimizin kıymetli görünüm ve önerilerini dikkate alarak, vatandaşlarımıza daha çabuk ve daha kaliteli bir şekilde hizmet temin etmek amacıyla elimizden geleni yapıyoruz.

“MAAŞLARI KESİLECEK”

Boşanan lakin birlikte yaşamış eşlerin maaşlarının kesildiğini dile getiren Yetim, “Anlaşmalı boşanma adı aşağı evliliği sonlandırıp maaş alma konusunda ise mevzuatımızda boşanan bireylerin, boşandığı eşleriyle birlikte yaşamaya devam etmesi sonrasında maaşları kesilmektedir. Biz buna Muvazaalı boşanma diyoruz” diye konuştu. İHA

SGK'dan boşanma uyarısı! Maaşları kesilecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum