Sertel: Mayın gitti, yol geçen hanına döndük

Sertel: Mayın gitti, yol geçen hanına döndük, Gündem Haberleri.

Sertel: Mayın gitti, yol geçen hanına döndük
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 16:10
Sertel: Mayın gitti, yol geçen hanına döndük, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, mayınlı araziler konusundaki önergesi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kadar cevaplandı.

Oktay, 1.6 milyon metrekare alanın Ekim 2018 itibarıyla mayından temizlendiği belirterek, “2017-2021 yılları arasında yürütülen arama-temizleme faaliyetleri zarfında da yaklaşık 31.6 milyon metrekare alan mayından temizlenmiştir. Bu alanların tarım ve hayvancılığa açılmasına karşın araştırmalar ilgili bakanlık ve kurumlarca yürütülmektedir” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel

Mayınlı arazilerin temizlenerek tarım ve hayvancılığa açılacağını ve o dönem için 3.5 katrilyon kazanç elde edileceğinin vaat edildiğini hatırlatan Atila Sertel ise “Bu alanlarda tarım ve hayvancılığa ilişkin etkinlik yok. Buraları yol geçen hanına çevirmek için mi temizledik? Sığınmacılar elini kolunu sallayarak Türkiye topraklarına giriyor. Mayınlar sığınmacılar o topraklardan geçsin diye mi temizlendi?” diye sordu.

Sertel: Mayın gitti, yol geçen hanına döndük, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum